Rio Ave – Sporting 🇵🇹 Typy, kursy (05.05.2021)

Kolejnym rywalem Sportingu w drodze po mistrzowski tytuł będzie Rio Ave. Gospodarze mają ewidentnie patent na ekipę z Lizbony. Czy goście tym razem przełamią się i zanotują wygraną?

Rio Ave – Sporting zapowiedź (środa, 22:15)

Forma Rio Ave na przestrzeni ostatnich spotkań jest naprawdę słaba. Zespół w poprzednich 5 meczach zanotował aż 4 remisy oraz jedną porażkę. Co więcej, gospodarze notują obecnie serię 8 meczów bez wygranej (6 remisów, 2 przegrane). Słaba forma sprawiła, że Rio Ave znalazło się na 15 miejscu w tabeli. Zespół od strefy spadkowej dzielą zaledwie 2 punkty. Niemniej ekipa z Vila do Conde potrafi grać w meczach ze Sportingiem jak mało kto. Zespół nie przegrał żadnego z 4 ostatnich spotkań przeciwko zespołowi ze stolicy (2 remisy oraz 2 wygrane Rio Ave). W każdym z tych meczów Rio Ave strzelało gola.

Sporting przeplatał ostatnio wygrane z remisami. Na szczęście w kluczowym spotkaniu z Bragą zespół zanotował skromną wygraną wynikiem 1:0, dzięki czemu wykorzystał potknięcie Porto i przywrócił swoją przewagę nad smokami do 6 punktów. W następnej kolejce Sporting ograł wynikiem 2:0 ostatni w tabeli Nacional. Goście cały czas są jedyną niepokonaną drużyną w lidze. Ekipa z Lizbony zanotowała swoją ostatnią wygraną przeciwko Rio Ave w 2019 roku. Zespół we wcześniejszych latach nie miał najmniejszych problemów z tym rywalem, jednak od 2 lat sytuacja uległa diametralnej zmianie. Sporting miał ostatnio problemy ze słabszymi ekipami, wygrana w tym meczu nie jest zatem oczywistością.

Rio Ave – Sporting przewidywane składy

Rio Ave: Kieszek; Pinto, Borevkovic, Santos, Amaral; Geraldes, Augusta, Guga; Coentrao, Brandao, Dala

Sporting: Adan; Inacio, Coates, Feddal; Porro, Mario, Palhinha, Mendes; Goncalves, Paulinho, Santos

Rio Ave – Sporting kursy bukmacherów

Kursy na ten mecz u bukmachera BETFAN prezentują się następująco: wygrana Rio Ave – 4.95; remis – 3.50; zwycięstwo Sportingu – 1.78.

Rio Ave – Sporting fakty meczowe

– Sporting nie wygrał żadnego z 4 ostatnich spotkań przeciwko Rio Ave.

– W 4 ostatnich meczach między tymi ekipami, obie drużyny strzelały gola.

– W 5 z 7 ostatnich pojedynków pomiędzy Rio Ave i Sportingiem padały minimum 3 gole.

Rio Ave – Sporting nasze typy

Wydaje się, że Sporting musi w końcu przełamać się w starciach z Rio Ave. Ciężko będzie znaleźć do tego lepszą okazję niż dzisiejszy mecz, bowiem gospodarze grają ostatnio naprawdę bardzo słabo. Stawiamy na wygraną Sportingu, jednak mając na względzie ostatnie mecze między tymi drużynami, typujemy dodatkowo, że obie ekipy strzelą dzisiaj gola.

Rio Ave – Sporting | Typ: 2 @1.78 BETFAN

Rio Ave – Sporting | Typ: BTTS @2.16 BETFAN