Rio Ferdinand chwali Roberta Lewandowskiego: Zasłużył na wygranie Złotej Piłki

Robert Lewandowski

Bardzo szerokim echem odbiła się decyzja France Football w sprawie Złotej Piłki. Po raz pierwszy od momentu przyznawania tej nagrody, nie poznamy zwycięzcy tego prestiżowego wyróżnienia. Jednym z faworytów do wygrania Złotej Piłki był Robert Lewandowski. O napastniku Bayernu w samych superlatywach wypowiedział się Rio Ferdinand.

Przez dłuższy czas Robert Lewandowski prowadził w klasyfikacji Złotego Buta. Ostatecznie snajpera „Bawarczyków” wyprzedził Ciro Immobile, który zgromadził na swoim koncie o dwa gole więcej.

Polak znacznie lepiej radził sobie na arenie międzynarodowej. W trwającej edycji Ligi Mistrzów Lewandowski strzelił już 13 bramek. Przewaga 31-latka nad resztą stawki jest na tyle duża, że śmiało już można powiedzieć, napastnik ekipy z Monachium zostanie najlepszym strzelcem LM kampanii 2019/2020.

Ferdinand chwali Lewandowskiego

Gdyby Bayern Monachium sięgnąłby po Ligę Mistrzów, Robert Lewandowski z pewnością otrzymałby miano głównego faworyta do wygrania Złotej Piłki. To zdanie podziela Rio Ferdinand, który w rozmowie z „TEAMtalk” w samych superlatywach wypowiedział się na temat Polaka.

Gdybym był na miejscu Roberta Lewandowskiego wystosowałbym specjalną petycję w kontekście Złotej Piłki. Nie mogę uwierzyć, ze odwołali wybór najlepszego piłkarza. To okrutne. Lewandowski zasługuje na wygranie tej nagrody ze względu na to, co zrobił w tym sezonie.