Robert Gumny trafi do Bundesligi?!

Już w najbliższych dniach Robert Gumny może podążyć drogą Bartosza Białka. 18-latek niedawno trafił do Wolfsburga. Z kolei defensor Lecha jest o krok od transferu do Augsburga. Poznański zespół może zarobić na sprzedaży 22-latka trzy miliony euro.

Od dość dawna Robert Gumny określany jest jako jeden z najbardziej utalentowanych obrońców w PKO BP Ekstraklasie. Nic dziwnego, że piłkarz Lecha wzbudził zainteresowanie kilku europejskich ekip. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce 22-latek doczeka się transferu. Gumny ma trafić do Bundesligi.

Augsburg sprowadzi Gumnego?!

Jak informuje Krzysztof Stanowski z „Weszło”, Karol Gumny jest już o krok od przeprowadzki do Augsburga. Piętnasty zespół Bundesligi sezonu 2019/2020 ma zapłacić za Polaka trzy miliony euro.

Przeprowadzka 22-latka jest na zaawansowanym etapie. Tylko niespodziewany zwrot akcji może sprawić, iż Gumny nie zasili niemieckiej ekipy.

Rywalizacja

Augsburg ma w swoich szeregach dwóch nominalnych prawych obrońców. To Raphael Framberger oraz Simon Asta. Dodatkowo, niedawno klub opuścił Stephan Lichsteiner. To właśnie doświadczony Szwajcar rozegrał najwięcej spotkań na tej pozycji, występując w ubiegłej kampanii w 20 ligowych meczach.