Robert Lewandowski na EURO 2024

Wielu pyta czy to ostatni turniej Roberta Lewandowskiego, ale kapitan reprezentacji Polski ucina spekulacje i koncentruje się wyłącznie na świetnym występie na EURO 2024. Czy gwiazdor FC Barcelony poprowadzi „Biało-czerwonych” do fazy pucharowej?

Robert Lewandowski będzie liderem z krwi i kości?

Robert Lewandowski ma 35 lat i mierzy 185 cm. „Lewy” wciąż jest największą gwiazdą reprezentacji Polski, a następców nie widać. Nie ma się co jednak oszukiwać, że forma Lewandowskiego to prawdziwa sinusoida emocji. Polak potrafi przeplatać rewelacyjne występy bardzo kiepskimi meczami. Tak jest w klubie, jak i w kadrze. Statystyki jednak nie kłamią i Lewandowski nie zapomniał jak strzelać bramki. W La Liga strzelił 17, a w Lidze Mistrzów trzy gole. Owszem, nie były to tak piorunujące liczby, do jakich „Lewy” przyzwyczaił, ale i tak większość bramek miała spore znaczenie. Warto także odnotować, że w kwalifikacjach EURO 2024 Robert Lewandowski rozegrał osiem meczów i zdobył trzy bramki (dublet z Wyspami Owczymi). Dorzucił także dwie asysty. „Lewy” jest najskuteczniejszym graczem w historii reprezentacji Polski. Piłkarz, który występuje w FC Barcelonie, zdobył z orzełkiem na piersi 82 gole.

Tegoroczny sezon nie jest jednak dla Roberta Lewandowskiego udany. Polak przegrał mistrzostwo Hiszpanii oraz odpadł w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Nieco zabrakło także, aby wywalczyć koronę króla strzelców La Liga. Wygląda jednak na to, że na EURO 2024 Lewandowski będzie wyjątkowo zmotywowany. Może to być jego ostatni turniej, a dobrą grą, może pomóc Polakom awansować do fazy pucharowej, co w obliczu trudnej grupy, byłoby sporym sukcesem. Lewandowski w historii EURO strzelił pięć goli – jednego w 2012, jednego w 2016 i trzy w 2021 roku.

  • Robert Lewandowski zanotował przeciętny sezon, zdobywając 17 bramek w La Liga i trzy bramki w Lidze Mistrzów
  • Polakowi nie udało się zdobyć ani mistrzostwa Hiszpanii ani też sięgnąć po Ligę Mistrzów
  • W eliminacjach EURO 2024 Robert Lewandowski strzelił trzy gole i dorzucił dwie asysty
  • Lewandowski wciąż jest największą gwiazdą reprezentacji Polski i jej kapitanem
  • „Lewy” strzelił 82 gole w 148 występach w narodowych barwach i jest to rekord

Fot. PressFocus

Komentarze

komentarzy