Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta za sezon 2020/2021!

Kampania 2020/2021 była dla Roberta Lewandowskiego niezwykle udana. Przypomnijmy, iż napastnik Bayernu strzelił 41 goli w Bundeslidze, ustanawiając nowy rekord niemieckiej ekstraklasy. Nie zaskoczy zatem nikogo fakt, iż reprezentant Polski nie miał sobie równych w Europie i sięgnął po Złotego Buta.

Cała ceremonia wręczenia prestiżowej nagrody dla Roberta Lewandowskiego miała miejsce we wtorek 21 sierpnia w Monachium. O wyczynach naszego snajpera opowiedział prezydent Bayernu – Herbert Hainer. Najważniejszym wydarzeniem było oczywiście wręczenie Złotego Buta 33-letniemu snajperowi.

Deklasacja konkurentów

W tym roku nie było żadnej nerwówki w kontekście rywalizacji o to wyróżnienie. Robert Lewandowski strzelił w lidze 41 goli. Tymczasem drugi w zestawieniu Leo Messi zanotował 30 bramek w LaLiga. Podium zamknął Cristiano Ronaldo z dorobkiem 29 trafień w Serie A.

W takich słowach o nagrodzie wypowiedział się Robert Lewandowski za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych – Serdecznie dziękuje mojej rodzinie, kolegom z drużyny, trenerom i całej ekipie. Zdobycie tej nagrody nie byłoby możliwe bez waszego wsparcia. W sporcie, podobnie jak w życiu, liczy się szacunek do innych, współpraca i gra fair play, niezależnie od tego co robisz. Chciałbym zadedykować tę nagrodę wszystkim tym, którzy byli przy mnie. Jestem niesamowicie dumny z tego, co udało nam się osiągnąć jako zespół. Dziękuje. 

Fot. Bayern Monachium

Komentarze

komentarzy