Robert Lewandowski ponownie wyróżniony. Został wybrany piłkarzem roku w Niemczech!

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski wyróżniony. Napastnik Bayernu po raz drugi z rzędu został wybrany piłkarzem roku w plebiscycie organizowanym przez „Kicker”. Reprezentant Polski zdeklasował resztę stawki.

Za wybór najlepszego zawodnika odpowiadali członkowie Stowarzyszenia Niemieckich Dziennikarzy Sportowych, którzy nie mieli żadnych wątpliwości w kontekście wyróżnienia Roberta Lewadnowskiego. Wystarczy bowiem powiedzieć, że Polak zebrał 356 głosów na 563 możliwych, a drugi w zestawieniu Thomas Mueller otrzymał 41 głosów. Podium zamknął Erling Haaland z 38 głosami.

Tuchel najlepszym trenerem

W kategorii najlepszy trener roku wygrał natomiast Thomas Tuchel, który w trakcie sezonu 2020/2021 sięgnął razem z Chelsea po puchar Ligi Mistrzów. Drugie miejsce zajął Hansi Flick, a na trzeciej pozycji uplasował się Edin Terzic.