Powraca temat zainteresowania Robertem Lewandowskim ze strony Realu Madryt!

Przez wiele lat kariery Roberta Lewandowskiego, media łączyły polskiego napastnika z przeprowadzką do Realu Madryt. Gdy snajper Bayernu w 2019 roku związał się z niemieckim zespołem nowym kontraktem, wydawało się, że sprawa transferu ucichnie na zawsze. Jak widać, temat nadal istnieje, choć trudno prognozować jakąkolwiek transakcję.

Robert Lewandowski rozgrywa najprawdopodobniej swój najlepszy sezon w karierze. Polak zdobył 29 bramek w 27 spotkaniach Bundesligi. Tym samym, 31-latkowi brakuje już tylko jednego trafienia, by wyrównać wynik z sezonów 2015/2016 oraz 2016/2017. W obu kampaniach kapitanowi naszej reprezentacji udało się strzelić 30 goli.

Real Madryt pyta o Lewandowskiego

Świetna postawa Lewandowskiego powoduje ciągłe zainteresowanie polskim zawodnikiem. Jak stwierdził Mateusz Borek w „Misji Futbol”, poczynania 31-latka nadal obserwują przedstawiciele „Królewskich”, którzy złożyli nawet zapytanie o napastnika Bayernu.

Po raz kolejny zapewne cała sprawa zakończy się tylko na wstępnych kontaktach. Zarząd „Bawarczyków” z pewnością nie pozwoli odejść swojemu najlepszemu zawodnikowi. W szczególności, że Robert ma ważny kontrakt jeszcze przez trzy lata.

Real potrzebuje napastnika

Zainteresowanie madryckiej ekipy nie powinno jednak specjalnie zaskakiwać. W 2019 roku do klubu trafił Luka Jovic. Serb jak na razie nie spełnia pokładanych w nim oczekiwań. 22-latek zdobył tylko 2 bramki w 24 meczach. Być może „Królewscy” rozważą transfer dziewiątki już w najbliższym oknie.

Komentarze

komentarzy