Robert Lewandowski wyrówna rekord Bundesligi?

Robert Lewandowski w tym sezonie Bundesligi idzie jak burza. Zdobył już 16 bramek w jedenastu spotkaniach, ale wydaje się, że to dopiero początek.

Polski napastnik jest od początku sezonu w znakomitej formie. Jak pokazują statystyki, piłkarz Bayernu zdobywa bramkę w lidze średnio co sześćdziesiąt minut. Najbliższą okazją, żeby powiększyć dorobek goli, będzie spotkanie z Fortuną Dusseldorf, z którą Bawarczycy zmierzą się w sobotę.

Czy Robert Lewandowski jest w stanie pobić rekord Bundesligi? Dotychczasowa dyspozycja na to wskazuje. Do połowy sezonu pozostało jeszcze sześć kolejek, a reprezentant Polski śrubuje znakomity wynik, trafiając w każdym co najmniej raz. W tej chwili rekordzistą najwyższej klasy rozgrywkowej Niemiec jest Gerd Muller. Legendarny napastnik dokonał tego w sezonie 1971/1972. Od tamtej pory nikt nawet nie zbliżył się do “czwórki z przodu”.

Może właśnie Robert Lewandowski będzie w stanie przynajmniej wyrównać ten rekord? Do niedawna wydawało się to nierealne, ale jeśli napastnik wciąż będzie błyszczał, może się to okazać bardzo możliwe. Jak uważacie, czy reprezentant Polski jest w stanie tego dokonać w obecnym sezonie?

Komentarze

komentarzy