Rok po roku Adam Frączczak z dubletem

Mówi się, że koszykarze mają swoje miejsca na parkiecie, tzw. klepki, z których zawsze trafiają. Jak pokazał dzisiaj Adam Frączczak, nie tylko miejsce strzału/rzutu – zależy od dyscypliny – może być szczęśliwe, ale również data. 21 października to prawdopodobnie jedna z ulubionych dat w roku dla zawodnika Pogoni Szczecin.

21.10.2016 – Pogoń Szczecin rozgrywa wyjazdowy mecz z Arką Gdynią. Ekipa z województwa zachodniopomorskiego wygrywa 3:0, a dwa gole strzela Adam Frączczak, w 35. i 39. minucie.

21.10.2017 – Pogoń Szczecin gra u siebie z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Szczecinianie mecz przegrywają 2:3, a oba trafienia dla gospodarzy zalicza Adam Frączczak, w 31. i 47. minucie.

W 2018 roku 21 października wypada w niedzielę, a więc jest duża szansa na występ Adama Frączczaka tego dnia i szansa na hat-trick, bo gole jednego dnia trzy lata z rzędu to byłoby już coś spektakularnego w skali całego świata.

Co ciekawe, Frączczak w swojej karierze strzelał również dwa dni przed i dwa dni po 21.10. W 2012 zrobił to 19 października przeciwko Ruchowi Chorzów, a dwa lata wcześniej – jeszcze jako zawodnik Kotwicy Kołobrzeg – 23 października strzelił gola w meczu z Energetykiem Gryfino.