Roma i Milan zareagowały na absurdalną okładkę gazety!

Rasizm i włoska piłka. To zestawienie od miesięcy niesie ze sobą wiele kontrowersji. Tym razem w roli głównej wystąpiła gazeta „Corriere dello Sport”, która stworzyła okładkę z Romelu Lukaku i Chrisem Smallingiem w roli głównej, używając podpisu „Black Friday”. Na publikację tego medium zareagowały dwie ekipy z Serie A.

Intencje gazeta miała dobre. Brzmi to dość absurdalnie, ale napis nawiązujący do zakupowego szaleństwa dotyczył walki z rasizmem i potępiał wszelkiego rodzaju akty z nim związane. W oczy rzuca się jednak nagłówek towarzyszący Romelu Lukaku i Chrisowi Smallingowi. Nawet przy walce z dyskryminacją, tego rodzaju połączenia są po prostu nie na miejscu i aż trudno uwierzyć, że nikt w „Corriere dello Sport” nie wpadł na pomysł, że okładka może wzbudzić kontrowersje.

Mimo niesienia dobrej idei, fala (słusznej) krytyki spłynęła na gazetę. Na całą sprawę zareagowały także dwa zespoły, przy czym jeden z nich to ekipa, w której występuje zawodnik znajdujący się na okładce. Roma opublikowała komunikat, informując o potępieniu takiej działalności. Co więcej, drużyna z Rzymu razem z Milanem wyciągnęły konsekwencje, wręczając gazecie bana na korzystanie z klubowych obiektów treningowych oraz przeprowadzanie wywiadów z piłkarzami tych dwóch klubów do końca roku.

Zakaz byłby zdecydowanie dłuższy, gdyby nie fakt, iż „Corriere dello Sport” miało dobre intencje w całej sprawie. Gazeta jest odcięta od obu zespołów na raptem niecały miesiąc.

Wydarzenia związane z okładką postanowił skomentować jeden z bohaterów, Chris Smalling. Angielski defensor potępił takie działanie – Mam nadzieję, że redaktorzy zaangażowani w stworzenie tej okładki biorą odpowiedzialność za swój czyn i rozumieją moc, jaką dysponują tworząc treść. 

 

Komentarze

komentarzy