Roma posunie się do szokującego ruchu, aby przekonać Higuaina do transferu?

Gonzalo Higuain fot. ESPN.com

Dalsza kariera Gonzalo Higuaina w tej chwili znajduje się na pewnym zakręcie. Argentyńczyk po niezbyt udanych wypożyczeniach do Milanu oraz Chelsea, nie może liczyć na wiele ofert z największych klubów w Europie. Największe zainteresowanie napastnikiem przejawia Roma, która, aby dokonać tego transferu, może posunąć się do pewnego szokującego ruchu.

Dla „Pipity” kolejny sezon będzie raczej ostatnim na udowodnienie, że poprzednia kampania była tylko i wyłącznie chwilową słabością. Napastnik o powrót do formy najprawdopodobniej powalczy tam, gdzie do tej pory niemalże wszystko wychodziło mu najlepiej – we włoskiej Serie A.

Chrapkę na zakontraktowanie snajpera ma Roma. Zgodnie z informacjami „Corriere dello Sport”, klub z Rzymu jest tak zdesperowany, że zaoferuje obecnemu graczowi „Starej Damy” opaskę kapitana. Ma to przekonać piłkarza do wybrania ich oferty po tym jak jego agent kilkukrotnie przekonywał, że Higuain we Włoszech bierze pod uwagę tylko grę dla Juventusu.

Przez ostatnie dziesięciolecia opaska kapitana Romy trafiała głównie do graczy związanych z tym klubem, wymieniając między innymi Tottiego, De Rossiego oraz Florenziego.

Angielskie media niedawno sugerowały, że Higuain może także liczyć na ofertę z Premier League. Wstępne zainteresowanie jego osobą wykazał West Ham United. Czy były reprezentant Argentyny zechce jednak wracać do Anglii, gdzie nie poszło mu najlepiej podczas przygody z „The Blues”?

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy