Roma zacznie kusić Sarriego. Szkoleniowiec Chelsea otrzyma propozycję!

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri

Niełatwą pracę ma w Chelsea Maurizio Sarri. Włoski szkoleniowiec w swoim debiutanckim sezonie jako trener „The Blues” musiał mierzyć się z częstą krytyką. Był taki moment w rozgrywkach, kiedy praca 60-latka wisiała na włosku. Sytuacja Sarriego w klubie uległa stabilizacja. Nie wiadomo jednak, Czy Włoch zostanie na Stamford Bridge. Maurizio może otrzymać ofertę z Romy!

Cel Sarriego na obecny sezon był prosty. Przywrócić Chelsea do Ligi Mistrzów. Ta sztuka udała się byłemu szkoleniowcowi Napoli. „The Blues” na kolejkę przed końcem Premier League ma zagwarantowane miejsce w czołowej czwórce ligi angielskiej. Dodatkowo, angielski klub walczy w Lidze Europy. Zespół ze Stamford Bridge zmierzy się w czwartkowy wieczór z Eintrachtem w ramach rewanżowego starcia półfinału LE.

Po tym jak Sarri zakomunikował w mediach, że zamierza kontynuować pracę w Anglii, wydawać by się mogło, że wszelkie spekulacje odnośnie przyszłości Włocha ucichną. Media jednak nie ustępują. Jak informuje „Evening Standard”, Maurizio Sarri może liczyć na ofertę z Romy. Co więcej, włoski zespół miał nawet przygotować konkretne warunki dla trenera. Sarri mógłby liczyć w drużynie z Rzymu na zarobki rzędu 5 milionów funtów.

Roma ma jeden główny problem. O ile przekonanie Sarriego jest realnym wyzwaniem, to negocjacje z zarządem Chelsea mogą być niezwykle trudne. „The Blues” po dobrej końcówce sezonu zamierzają zostawić Włocha na stanowisku trenera. Warto także zaznaczyć, że ekipa ze Stamford Bridge najprawdopodobniej nie będzie mogła rejestrować piłkarzy w letnim oknie transferowym. Apelację Chelsea odrzuciła FIFA.

Dodatkowym problemem Anglików jest brak odpowiedniego następcy. Trudno znaleźć na rynku trenera, który podjąłby się teraz pracy w londyńskim zespole.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy