Romelu Lukaku dogadał się z Interem. Co na to Manchester United?

Często zdarza się, że nowy trener przychodząc do zespołu wprowadza swoje cele transferowe. Taki przypadek wystąpi najprawdopodobniej w Interze. Antonio Conte ma prowadzić włoską drużynę od przyszłego sezonu. Były szkoleniowiec Chelsea przedstawił zarządowi swoje główne oczekiwanie. Romelu Lukaku ma występować mediolańskiej ekipie!

Czy belgijski napastnik może być zadowolony z sezonu 2018/2019? Patrząc na statystyki, niekoniecznie. Dwanaście bramek w lidze to jeden z gorszych wyników 26-latka podczas jego pobytu w Premier League. Tylko w rozgrywkach 2014/2015, Romelu Lukaku strzelił mniej bramek (10 goli). Pomijamy oczywiście pierwszy rok Belga na wyspach, gdy rozegrał tylko osiem spotkań w lidze i spędził na murawie zaledwie 158 minut.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Nie dziwią zatem doniesienia mediów w kontekście przyszłości zawodnika. Mówi się, że Romelu może w trakcie letniego okna opuścić Manchester. Spore zainteresowanie piłkarzem wykazuje Inter. Wielkim zwolennikiem talentu 26-latka jest Antonio Conte. Potwierdza to fakt, iż Belga łączono z „The Blues” w momencie, gdy szkoleniowcem londyńskiej ekipy był właśnie 49-letni trener.

Jak informuje La Gazzetta dello Sport, przedstawiciele Interu już rozpoczęli operacje pt. Romelu Lukaku na San Siro. Według włoskiego źródła, piłkarz uzgodnił warunki indywidualnego kontraktu z włoską ekipą. Lukaku podpisując pięcioletni kontrakt ma zarabiać w Interze 7,5 miliona euro na sezon.

Trzeba jednak zaznaczyć, że oba kluby nie doszły jeszcze do porozumienia w sprawie kwoty odstępnego. Manchester United może oczekiwać za napastnika sumy wynoszącej około 60 milionów euro. Czy Inter spełni żądania zespołu z Old Trafford?

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy