Romelu Lukaku – specjalista od debiutów!

W świetnych nastrojach są sympatycy Interu po pierwszej kolejce Serie A. Ich ulubiony zespół jest aktualnie liderem włoskiej ligi. Cieszyć może także występ nowego napastnika. Romelu Lukaku strzelił gola w swoim debiucie, rozgrywając przy tym bardzo dobre spotkanie!

Lukaku zamienił Anglię na Włochy podczas letniego okna transferowego. Mediolańskiej ekipie bardzo zależało na sprowadzeniu belgijskiego napastnika, czego dowodem jest rekord transferowy tego klubu. Czy 26-latek spełni oczekiwania w Interze? Początek zawodnika w nowym zespole jest całkiem obiecujący.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Romelu zanotował bowiem trafienie w meczu przeciwko Lecce. Napatnik trafił do siatki w 60 minucie spotkania, podwyższając wynik na 3-0. Belg podczas całego spotkania bardzo dobrze pracował dla drużyny. Potwierdza to statystyka odnośnie wykreowanych szans. Najwięcej w poniedziałkowym meczu wykonał ich… Romelu Lukaku. 26-latek stworzył cztery okazje swoim kolegom z zespołu.

Gol byłego już gracza Manchesteru United w debiucie nie powinien być wielkim zaskoczeniem. Lukaku zdobywał bowiem bramki w swoich pierwszych meczach w West Bromie, Evertonie oraz Manchesterze United.

Dla „The Baggies”, Romelu strzelił gola 18 sierpnia 2012 roku w wygranym spotkaniu przeciwko Liverpoolowi na inaugurację rozgrywek. Osiągnięcie Belga robi wrażenie, gdyż 26-latek miał niewiele czasu na trafienie do siatki. Lukaku pojawił się na murawie w 68. minucie spotkania, zmieniając Shane’a Longa.

Decydujący gol

Również w debiucie dla Evertonu, Romelu zdobył gola wchodząc z ławki. Napastnik zameldował się na boisko po przerwie, wchodząc za Jelavicia. Bramka Romelu okazała się istotna dla losów spotkania. Snajper „The Toffees” pokonał bramkarza West Hamu w 85. minucie meczu, ustając wynik rywalizacji na 3-2.

Ostatni debiut Lukaku z bramką to oczywiście występ w barwach Manchester United. Tutaj wszystko przebiegło gładko i przyjemnie. Romelu rozegrał całe spotkanie, „Czerwone Diabły” wygrały mecz 4-0, a Belg dwukrotnie trafił do siatki. Do dziś wspominany jest start snajpera w klubie z Old Trafford. Romelu Lukaku zanotował niesamowity początek sezonu, zdobywając siedem goli w ośmiu meczach Premier League.

Jak rozpocznie się przygoda napastnika w Interze? Start jest obiecujący, dlatego też kibice mogą mieć spore nadzieje odnośnie dobrej gry snajpera w Mediolanie.