Romelu Lukaku zapisał się na kartach historii Manchesteru United – chociaż w jednej kwestii

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku

Miał być napastnikiem na lata. Kiedy Manchester United wygrał batalię o belgijskiego zawodnika z Chelsea, wszyscy ogłosili wielkie zwycięstwo „Czerwonych Diabłów”. Po dwóch sezonach Romelu Lukaku opuszcza Old Trafford w nie najciekawszej atmosferze. Kibice Manchesteru mogą być zadowoleni chociaż z jednej kwestii.

Debiutancki sezon w barwach wielokrotnego mistrza Anglii Lukaku miał całkiem dobry. Szesnaście goli w lidze, siedem asyst. Dodatkowo Belg zanotował pięć bramek i dwa ostatnie podania w FA Cup oraz pięciokrotnie trafił do siatki w Lidze Mistrzów. Sumując wszystkie gole, kibice „Czerwonych Diabłów” mogli być zadowoleni.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Problemy piłkarza zaczęły się tuż po powrocie z mistrzostw świata w 2018 roku. 26-latek nie mógł dostosować odpowiednio swojej sylwetki do zmagań w Premier League. Kłopoty zawodnika ciągnęły się przez cały sezon, stąd całkiem przeciętna kampania w wykonaniu napastnika. Do niezadowalającej gry doszły także wątpliwości Lukaku odnośnie dalszej gry w Manchesterze United. Ostatecznie Belg opuścił Old Trafford.

„Czerwone Diabły” otrzymały za napastnika około 73 miliony funtów. Jest to niewątpliwie pozytywna wiadomość dla kibiców angielskiego klubu. Piłkarz, który od kilku tygodni otwarcie wyrażał chęć zmiany zespołu zostaje sprzedany za podobną kwotę, którą Manchester zapłacił Evertonowi w 2017 roku.

Lukaku w pewien sposób zapisał się także na kartach historii ekipy z Old Trafford. Belg zajął drugie miejsce w rankingu największych sprzedaży Manchesteru United. Nadal pozycję lidera zajmuje Cristiano Ronaldo, który pożegnał się z zespołem w 2009 roku.

Wysoka lokata Morgana Schneiderlina udowadnia natomiast, iż Manchester United nie przyzwyczaił kibiców do sprzedaży największych gwiazd. Rzadko zdarza się, by klub trafił ważnego zawodnika, jeszcze przed startem sezonu. Jak sprzedaż Lukaku odbije się na Old Trafford? Zweryfikuje to najbliższa kampania.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy