Ronaldo śmieje się z przyznania Złotej Piłki Messiemu

cristiano ronaldo

W poniedziałek Lionel Messi odebrał Złotą Piłkę po raz ósmy w swojej karierze. Przyznanie nagrody Argentyńczykowi wzbudziło sporo kontrowersji i wielu ekspertów nie zgadza się z taką decyzją. Wybór Messiego jako najlepszego piłkarza roku jest powodem wielu komentarzy. Dziennikarz AS w swoich mediach społecznościowych w ostrych słowach skomentował przyznanie nagrody piłkarzowi Interowi Miami, na co śmiechem zareagował Cristiano Ronaldo.

Zzapołowy baner FB

Ronaldo kwituje śmiechem wybór Złotej Piłki dla Messiego

Jednym z głównych rywali Messiego do wygrania Złotej Piłki był Erling Haaland. Większość ekspertów twierdziło, że to właśnie Norweg zasłużył na nagrodę, ponieważ miał rewelacyjny poprzedni sezon. Razem z Manchesterem City wygrał potrójną koronę oraz pobijał rekordy strzeleckie. Zdaniem wielu dziennikarzy, przyznanie Argentyńczykowi Złotej Piłki tylko za mistrzostwa świata w Katarze jest niesprawiedliwe. Swoją opinią podzielił się również dziennikarz AS, który skrytykował przyznanie nagrody 36-latkowi. Crisitano Ronaldo skomentował wpis śmiechem.

,,Witajcie przyjaciele. Wiedzieliśmy, że to się stanie. Przyznali Messiemu kolejną Złotą Piłkę. Przeszedł na emeryturę w Miami, ale wyglądał na emeryta już w PSG, kiedy przygotowywał się do mistrzostw świata. Został mistrzem świata, to prawda. Ale sięgnął po puchar, mając na swoim koncie sześć goli z rzutów karnych. Mistrzostwa świata był 10 miesięcy temu, obecnie mamy listopad. Messi ma osiem Złotych Piłek, a powinien mieć pięć. Ma Złote Piłki Iniesty lub Xaviego, Lewandowskiego, który zdobył sześć trofeów w jednym sezonie i Haalanda, który był najlepszym strzelcem wszystkich rozgrywek” – napisał dziennikarz.

Swoją opinią na temat nagrody podzielił się również Marcin Najman, który tak samo nie zgadza się z przyznaniem nagrody. Zdaniem częstochowianina, Złota Piłka powinna zostać przyznana Kylianowi Mbappe.

Fot. PressFocus

 

Komentarze

komentarzy