Sami Khedira wraca do Bundesligi. Zostanie klubowym kolegą reprezentanta Polski!

Kończy się przygoda Samiego Khediry z Juventusem. Niemiec i tak nie był zgłoszony do żadnych rozgrywek, jednakże 33-latka obowiązywał kontrakt, który wygasał wraz z końcem sezonu 2020/2021. Środkowy pomocnik nie wypełni jednak umowy. Według ostatnich doniesień mediów, były gracz Realu Madryt trafi do Herthy.

Niemiec był bliski opuszczenia ekipy „Starej Damy” już w trakcie letniego okna transferowego. Pomocnik nie mógł dojść do porozumienia w sprawie rozwiązania umowy, dlatego został w klubie. Andrea Pirlo razem ze sztabem szkoleniowym podjęli jednak decyzję, by Khedira nie był częścią pierwszego zespołu. 33-latek nie został zgłoszony do rozgrywek.

Khedira wraca do Bundesligi

Odejście środkowego pomocnika z Turynu było zatem kwestią czasu. Pozostawało pytanie, czy Khedira w końcu dojdzie do porozumienia z klubem w sprawie rozstania, czy wypełni kontrakt. Wszystko wskazuje na to, że spełni się ten pierwszy scenariusz. Jak informuje m.in. Gianluca Di Marzio, Khedira zostanie graczem Herthy BSC.

Niemiecki zawodnik ma podpisać kontrakt do czerwca 2023 roku. Tym samym 33-latek wróci do Bundesligi po ponad dziesięciu latach przerwy. W 2010 roku Khedira opuścił Stuttgart na rzecz Realu Madryt.