Sarri o krok od Juventusu. Pięciu kandydatów do zastąpienia Włocha!

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri

Odejście Edena Hazarda może nie być jedynym osłabieniem Chelsea w tym tygodniu. Z klubu ma zamiar odejść także Maurizio Sarri, który uzgodnił już ze „Starą Damą” trzyletni kontrakt.

Agent Włocha, Fali Ramadani, spotkał się w piątek z klubem Premier League i doszedł do porozumienia z zarządem Chelsea, co oznacza, że ​​Sarri może ze spokojem dołączyć do Juventusu. Mistrz Włoch jest przekonany, że nie będzie musiał płacić za odprawę 60-latka i tym samym ściągnie szkoleniowca za darmo.

Sarri dołączył do Chelsea zeszłego lata i w pierwszym sezonie udało mu się zdobyć Ligę Europy, zajść do finału Pucharu ligi oraz zająć trzecie miejsce w Premier League. Mimo to Roman Abramowicz nie był entuzjastą pracy włoskiego trenera i planował jego zwolnienie bez względu na to, czy nadeszłaby oferta z Juventusu.

Odejście największej gwiazdy oraz szkoleniowca to niejedyny problem Chelsea. Ekipa z Londynu nadal zmaga się z zakazem transferowym, choć klub potwierdził wczoraj, że odwołał się od decyzji FIFA do CAS.

Do przejęcia posady Sarriego będzie zapewne kilku chętnych. Angielskie media sugerują, że największe szanse posiada Frank Lampard, który mógłby przejąć zespół nawet bez odwieszonego zakazu transferowego. Innymi kandydatami są tac trenerzy jak Max Allegri, Nuno Espirito Santo, Javi Gracia oraz Laurent Blacn. Który z nich ostatecznie otrzyma propozycję od „The Blues”?

Zarejestruj się z kodem ZZPVIP i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy