Sebastian Walukiewicz wyróżniony. Polak znalazł się w elitarnym gronie!

Przerwa od rozgrywek, a także napięty terminarz ostatniej fazy sezonu to szanse dla zawodników, którzy we wcześniejszych etapach kampanii nie mieli zbyt wielu okazji na regularną grę. Takim piłkarzem był Sebastian Walukiewicz. Polak po wznowieniu rywalizacji poprawił swoją pozycję w Cagliari. Postawa defensora została wyróżniona przez portal WhoScored. 

Walukiewicz jeszcze przed zawieszeniem Serie A kilka razy pojawił się na murawie włoskich boisk. Los chciał, że rozgrywki przerwano w momencie, gdy 20-latek zagrał w dwóch spotkaniach z rzędu w lidze.

Ważne ogniwo

Po wznowieniu rywalizacji, pozycja Sebastiana Walukiewicza nie tylko nie została zachwiana, ale również uległa poprawie. Polak pojawił się bowiem w wyjściowym składzie w trzech ostatnich meczach Cagliari.

Co więcej, 20-latek był wyróżniającym się graczem na tle swoich kolegów z obrony, co potwierdzały oceny takich stron, jak SofaScore czy WhoScored.

Walukiewicz wyróżniony

Oceny tego drugiego serwisu sprawiły, iż Sebastian Walukiewicz znalazł się w najlepszej jedenastce czerwca złożonej z graczy U-21 pięciu topowych lig na świecie.

źródło: WhoScored

Trzeba przyznać, iż defensywa wybranego składu robi wrażenie. Walukiewicz znalazł się bowiem obok takich graczy, jak Trent Alexander-Arnold, Matthijs de Ligt i Alphonso Davies. Miejmy nadzieję, że takie wyróżnienie tylko zmobilizuje 20-latka do jeszcze lepszej gry.

Komentarze

komentarzy