Sinisa Mihajlovic wygrał walkę z białaczką!

Sportowcy lub osoby związane ze sportem regularnie doświadczają różnego typu pojedynków. Najważniejsze w życiu są jednak indywidualne walki. Z takim wyzwaniem musiał zmierzyć się Sinisa Mihajlovic, który miał białaczkę. Szkoleniowiec Bologny podczas specjalnej, piątkowej konferencji, wyznał, że po czterech miesiącach wygrał z chorobą.

To był bardzo trudny okres dla Serba. Szkoleniowiec nie mógł skupić się na pracy, gdyż od jakiegoś czasu walczył z białaczką. Podczas leczenia prognozy były optymistyczne, gdyż u 50-latka szybko zdiagnozowano chorobę, ze względu na regularne badania, którym poddawał się trener.

Po przeszczepie szpiku kostnego, który miał miejsce pod koniec października, Sinisa Mihajlovic wkroczył w ostatnią fazę leczenia. W piątek 29 listopada szkoleniowiec zwołał specjalną konferencję prasową, na której ogłosił, iż wygrał z białaczką – Ostatni raz, gdy przemawiałem, mówiłem o początku choroby. Od tego momentu minęły cztery, bardzo trudne miesiące. Chciałbym podziękować lekarzom, pielęgniarkom i aniołom stróżom, który mi pomogli. Nie dałbym sobie rady bez nich. Na zawsze będę wdzięczny. 

Dość niespodziewanie, na konferencji pojawili się piłkarze Bologny. Sinisa od początku walki z białaczką mógł liczyć na wsparcie swoich zawodników. Szkoleniowiec nie krył wzruszenia, gdy zobaczył piłkarzy.

 

Komentarze

komentarzy