Solidny napastnik za małe pieniądze? Kruse najlepszą opcją do końca lipca

Max Kruse

Obecnie rynek transferowy jest wręcz szalony. Kluby zaczynają oczekiwać za swoich piłkarzy absurdalnych pieniędzy. Trudno tak naprawdę znaleźć dobrego piłkarza za małe pieniądze. Nie jest to jednak rzecz niemożliwa. Jedną z opcji może być napastnik Werderu Brema – Max Kruse. Niemiecki zawodnik do końca lipca ma zapisaną w kontrakcie atrakcyjną klauzulę.

Kruse kampanii 2015/2016 nie mógł zaliczyć do udanych. W Bundeslidze strzelił tylko sześć bramek oraz zanotował osiem asyst na 32 występy. Nie są to oszałamiające statystyki. Do ligowych bramek dorzucił również trzy gole w Lidze Mistrzów oraz jedno trafienie w DFB-Pokal. Z powodu średniej dyspozycji zdecydował się na transfer.

Od 2016 roku Max występuje w barwach Werderu Brema. Większość nie spodziewała się od niego oszałamiającej gry. Kruse jednak wszystkich zaskoczył. Niemiecki napastnik strzelił 15 bramek w lidze oraz zaliczył siedem asyst. Bilans ten nie zaskoczyłby wszystkich kibiców, gdyby nie fakt, że takie statystyki Max zanotował tylko w 23 występach.

Po bardzo udanym sezonie zainteresowanie ze strony różnych klubów było sprawą oczywistą. O zawodnika Werderu zabiega od jakiegoś czasu przede wszystkim mistrz Rosji – Spartak Moskwa. W mediach mogliśmy również usłyszeć nazwy większych zespołów. Angielskie kluby również chętnie zobaczyły u siebie niemieckiego napastnika. Mowa tutaj o „The Reds” oraz „The Blues”.

Szybką przeprowadzkę Krusa do nowej drużyny nakręca również jeszcze jeden fakt. Piłkarz „Zielono-białych” ma w kontrakcie zapisaną specjalną klauzulę, która umożliwia wykup zawodnika za… 15 milionów euro. Bez wątpienia jest to atrakcyjna oferta, w szczególności dla klubów z niewielkim budżetem.

Wszyscy zainteresowani zawodnikiem Werderu muszą się jednak spieszyć. Zapis o klauzuli w umowie obowiązuje tylko do końca lipca 2017 roku. Po tym czasie cena za niemieckiego napastnika może wzrosnąć nawet dwukrotnie.

Kruse ma umowę z klubem do 2019 roku. Sam zawodnik po bardzo udanym sezonie nie powinien narzekać z powodu braku transferu. Niewykluczone zatem, że Max zostanie na przyszły sezon w Bundeslidze i będzie próbował poprawić swoje osiągnięcia z kampanii 2016/2017.

ZGARNIJ DARMOWY ZAKŁAD
20 PLN W LVBET

Komentarze

komentarzy