Solidny transfer czy niewypał? Ile bramek trafi Zlatan dla Milanu?

Zlatan Ibrahimović w najlepszy możliwy sposób przywitał się z kibicami Milanu. Szwed po kilku latach rozłąki już w drugim spotkaniu w barwach „Rossoneri” trafił do siatki i niejako wyrównał wynik Krzysztofa Piątka, biorąc pod uwagę trafione gole bez rzutów karnych. Czy 38-latek podtrzyma swoją formę także na pozostałą część sezonu?

Doświadczony snajper przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny w starciu przeciwko Cagliari. Po ostatnich problemach Piątka i innych napastników, Stefano Piolli z pewnością mógł odetchnąć. Działacze ekipy z Mediolanu oczekują jednak więcej i mają nadzieję, że to zaledwie preludium do regularnego zdobywania bramek przez ich nowy nabytek.

Patrząc na statystyki napastnika, w każdym ze swoich klubów potrafił zdobywać bramki seriami. Tak było także w Manchesterze United, kiedy na ostatnie lata swojej przygody z futbolem postanowił sprawdzić się w Premier League. Łącznie dla „Czerwonych Diabłów” zanotował ich 29 podczas 51 spotkań. Zważywszy na groźną kontuzje odniesioną w kwietniu 2017 roku jest to naprawdę solidny wynik.

Ile bramek w rozgrywkach Serie A strzeli Z Ibrahimović w sezonie 2019/20 (Zawodnik musi wystąpić w przynajmniej 10 spotkaniach)?

Milan przeżywa jednak aktualnie spore problemy, co dobitnie potwierdza dopiero 10 miejsce w Serie A. Obecnie najskuteczniejszym strzelcem w lidze – obok Piątka – jest Theo Hernandez, czyli zawodnik regularnie występujący na lewej obronie. Obaj do tej pory zanotowali zaledwie cztery trafienia na ligowych boiskach. Jeśli Piątek odejdzie, trudno wyobrażać sobie inny scenariusz aniżeli regularna gra Zlatana w Serie A., co także powinno zaowocować w bramki.

Podczas poprzedniej przygody w Milanie Szwedowi udało się zanotował 57 gole w 87 spotkaniach. Liczba asyst (konkretnie 24) pokazuje także, że nie można nazwać go samolubnym zawodnikiem. Ibrahimović potwierdził to także grając dla Los Angeles Galaxy.

Ile asyst rozgrywkach Serie A zaliczy Z Ibrahimović w sezonie 2019/20 (Zawodnik musi wystąpić w przynajmniej 10 spotkaniach)?

Czy tym razem historia się powtórzy? Znając ambicje tego zawodnika oraz umiejętności, możemy się spodziewać nie tylko zwyczajnych bramek, lecz także tych z rodzaju efektownych.

Czy Zlatan Ibrahimović strzeli gola z przewrotki w Serie A (2019/2020)?

Czy Zlatan Ibrahimović strzeli gola bezpośrednio z rzutu wolnego w Serie A (2019/2020)?

Czy Zlatan Ibrahimović zostanie najlepszym strzelcem AC Milan w Serie A w sezonie 2019/2020?

Komentarze

komentarzy