Spalletti dostał ultimatum? Poważni następcy już czekają

Kiedy popularny „Spal” obejmował Inter w czerwcu 2017 roku, oczekiwania były duże. Trener, którego Roma grała w lidze zwykle ładną, ofensywną piłkę, miał przywrócić „Nerazzurrim” świetność i dołączyć do Napoli w zaciętej walce z Juventusem. Od tamtego czasu mięło ponad półtora roku…

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz bonus

Jakieś krótkie podsumowanie? Jednym, najlepiej pasującym słowem będzie „rozczarowanie”. Spalletti nie pogrążył Interu, nie sprawił, że drużyna spadła na dno, ale dalej zawodzi i nie wykorzystuje swojego potencjału. Pod koniec 2017 roku wydawało się, że będzie inaczej. Inter w tamtym momencie był nawet na czele tabeli, a część zawodników mówiła, że realnie myślą o scudetto. Weryfikacja była szybka i brutalna. Chaos, niezrozumiały spadek formy i ostatecznie czwarte miejsce, cudem wywalczone kosztem Lazio.

W drugim roku Włocha na Stadio Giuseppe Meazza wcale nie jest lepiej. Inter w Lidze Mistrzów frajersko (zdecydowanie można użyć takiego określenia) oddał trzecie miejsce Tottenhamowi, a w Serie A traci osiem punktów do drugiego Napoli i aż 19 (!) do lidera z Turynu. Luciano Spalletti w poniedziałkowy wieczór spotkał się na wspólnym posiłku z najważniejszymi postaciami klubu. Omawiano głównie sprawy bieżące, takie jak możliwe odejście Perisicia, ale nie tylko.

Jak informuje „Gazzetta dello Sport”, 59-latek dostał jasne ultimatum – albo wygra w tym sezonie jakieś trofeum, albo pożegna się z pracą w klubie. Na jego miejsce przymierzani są już bardzo konkretni kandydaci w osobach Antonio Conte i Jose Mourinho. Pierwszy z nich rozpoczął erę sukcesów Juventusu, a drugi po tryplecie sprzed niecałej dekady byłby witany jak król.

Czy Spalletti się obroni? Zadanie ma niezwykle trudne. Możliwe scudetto odjechało już dawno, zostaje więc Liga Europy lub Puchar Włoch. Na logikę łatwiej powinno być w tych drugich rozgrywkach. Czy tak będzie? – Przekonamy się niedługo. Ćwierćfinałowe starcie z Lazio już w czwartek o 21:00.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz bonus

Komentarze

komentarzy