Specjalna apka zastąpi doping na stadionach? Premier League rozważa oryginalny pomysł

O ile istnieje duża szansa, że piłkarze Premier League wrócą do gry, tak o obecności kibiców na stadionach możemy oczywiście zapomnieć. Pojawiły się doniesienia, że kluby mają zamiar jednak korzystać z wbudowanego dopingu za pomocą głośników, ale póki co ten pomysł jest na etapie testów. Z nieco inną propozycja wyszła niemiecka firma technologiczna, która opracowała specjalną aplikację.

Kluby z Premier League dzięki niej mogliby zaoferować kibicom narzędzie do wirtualnej obecności na stadionie. Wirtualne okrzyki czy gwizdy po bramce z pewnością pomogłyby stworzyć atmosferę w obrębie meczu.

Według „Daily Mail”, Liverpool, Manchester City i Arsenal przeprowadziły w tym tygodniu rozmowy ze wspomnianą firmą. Aplikacja myapplause została przetestowana póki co przez dwa kluby Bundesligi pod kątem wykorzystania na boiskach. Programiści chętnie jednak otworzą się na rynek angielski.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Klubom zaoferowano bezpłatne korzystanie z aplikacji z potencjalnym udziałem w przychodach w przyszłości, a fani prawdopodobnie zostaną obciążeni opłatą jednego funta za pierwsze pobranie bez dodatkowych kosztów za korzystanie z niej. Jak taki rodzaj kibicowania wyglądałby w praktyce?

Fani, którzy uzyskują dostęp do aplikacji, proszeni są na początku o wybranie konkretnego meczu. Po rozpoczęciu spotkania użytkownicy mają do wyboru cztery opcje, jeśli chcą zaangażować się w doping. Mogą: klaskać, śpiewać, gwizdać lub cieszyć się. Aplikacja jest rzekomo w stanie przekierować dźwięk na stadion z miliona smartfonów w ciągu jednej dziesiątej sekundy.

Póki co firma nie dogadała się z żadnym z klubów. Twórcy mają jednak opracowane dwa modele biznesowe. Pierwszy jest oparty o umowę z całą ligą i krajowymi nadawcami telewizyjnymi, zaś drugi bierze pod uwagę porozumienie z konkretnymi klubami.

Aplikacja wygląda obecnie tak: