Specjalna klauzula w kontrakcie Nagelsmanna. Możliwa zmiana trenera?

Julian Nagelsmann (trener RB Lipsk)
Julian Nagelsmann 

Dość rozczarowująco wyglądają wyniki Bayernu Monachium w Bundeslidze. „Bawarczycy” zanotowali już cztery potknięcia i są aktualnie na piątym miejscu ze stratą pięciu oczek do lidera. Nic dziwnego, że w mediach pojawia się temat zmiany trenera. Według ostatnich doniesień, Bayern zapewnił sobie w tajną klauzulę w kontrakcie Nagelsmanna, dzięki czemu może zdecydować się na zmianę szkoleniowca.

O ile do wyników Bayernu w Lidze Mistrzów, kibice oraz zarząd nie mogą mieć żadnych zastrzeżeń, gdyż „Bawarczycy” wygrali z Interem oraz Barceloną, to rezultaty w Bundeslidze są rozczarowujące. Wystarczy powiedzieć, że Bayern wygrał zaledwie trzy z siedmiu rozegranych meczów i jest aktualnie na piątej lokacie ze stratą pięciu oczek do Unionu.

Co więcej, klub z Monachium nie wygrał w żadnym z czterech ostatnich ligowych pojedynków, notując trzy remisy i jedną porażkę.

Specjalna klauzula w kontrakcie Nagelsmanna

Nic więc dziwnego, że w trakcie przerwy reprezentacyjnej pojawił się temat zmiany trenera w Monachium. Jak twierdzi BILD, zarząd Bayernu zapewnił sobie w kontrakcie Nagelsmanna specjalną klauzulę, która pozwoli zwolnić szkoleniowca bez większych konsekwencji finansowych.

Według wspominanego źródła, kandydatem na nowego trenera Bayernu jest Thomas Tuchel, który niedawno został zwolniony z Chelsea.

Komentarze

komentarzy