„Spieszmy się kochać Sancho, tak szybko odejdzie” – Anglik pobił półwieczny rekord Bundesligi

Niesamowite jest to, jak bardzo piłka nożna potrafi nas wciąż zaskakiwać. Kiedy wydaje nam się, że widzieliśmy już absolutnie wszystko, pojawiają się osoby, które pokazują nam, jak bardzo się myliliśmy. Jedną z nich jest Jadon Sancho – wciąż 19-letni zawodnik, który podbija Bundesligę.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

„Wyrzut sumienia” Manchesteru City pierwsze poważne szanse w lidze naszych zachodnich sąsiadów dostał tuż przed 18. urodzinami, w drugiej połowie sezonu 2017/2018. Już wtedy można było dostrzec potencjał, ale dopiero poprzednia kampania pokazała w pełnej krasie, na co go stać. Do kapitalnej gry doszły także liczby. Nie trzeba mówić, że 12 bramek i 17 asyst w jednym sezonie Bundesligi to jak na nastolatka wynik wręcz wyborny.

Obecne rozgrywki Sancho zaczął jeszcze lepiej. W dwóch pierwszych kolejkach Anglik zaliczał po trafieniu i asyście, przyczyniając się walnie do triumfów BVB. Szczególnie w ostatnim, piątkowym meczu z FC Koeln, w którym do 70. minuty utrzymywał się wynik 1:0. Wtedy stan rywalizacji wyrównał właśnie Sancho, a jego asysta na 3:1 do Paco Alcacera w 94. rozstrzygnęła spotkanie.

Dokładając do całości jedno trafienie z końcówki wspomnianego sezonu 2017/2018, Jadon Sancho ma na swoim koncie już 15 bramek zdobytych w Bundeslidze. Okazuje się, że dzięki temu Anglik stał się najmłodszym zawodnikiem w historii ligi, który dobił do tej granicy. O 34 dni wyprzedził on Horsta Koppela, który swoją 15. bramkę zdobył mając 19 lat i 185 dni. Miało to miejsce w… 1967 roku.

Jest jednak jedna rzecz, która w całym tym zachwycie może smucić. Jest nią fakt, że Bundesliga dla większości zawodników nie jest ligą docelową i jedyny wyjątek (choć też nie do końca) stanowi Bayern Monachium. Pod względem finansowym, ale także sportowych możliwości, kluby takie jak BVB nie mają szans z hiszpańskimi gigantami, PSG, czy klubami Premier League. Spieszmy się kochać Sancho zachwycającego w Bundeslidze – tak szybko odejdzie…

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy