Spowiedź Ancelottiego. Włoch wybrał ulubione miasto w Europie

Dla Ancelottiego Neapol jest wymarzonym miejscem do życia
Dla Ancelottiego Neapol jest wymarzonym miejscem do życia

Carlo Ancelotti w swojej trenerskiej karierze spędził wiele lat w najlepszych klubach na świecie. Wiązało to się także z pobytem w największych miastach Europy. Które z nich zrobiło na nim największe wrażenie i dlaczego?

– Naprawdę kocham Neapol i kilka wyjątkowych widoków w tym miejscu. Tak naprawdę to miasto mnie wybrało, a nie ja je. Mam wspaniałe doświadczenia w mojej karierze, ale mieszkając w Londynie, Paryżu, Monachium czy Madrycie, dopiero teraz dostrzegasz jak piękny jest Neapol. Z chęcią także pojechałbym do Chin, ale nie do pracy. Byłem tam na tournée z Bayernem i naprawdę ten kraj zrobił na mnie ogromne wrażenie.

Włoch podczas owych wspominek postanowił porównać kilka najlepszych lig, w których pracował. Do jakiego wniosku doszedł?

– Każda liga jest trudna na swój sposób i ma pewne specyficzne cechy. W Hiszpanii istnieją trzy duże kluby, podobnie jak we Włoszech, gdzie każdy mecz to uczta dla koneserów taktyki. Powiedzmy jednak, że najbardziej konkurencyjna jest wciąż Premier League.

Poprzedni sezon w Serie A okazał się bardzo emocjonujący, głównie za sprawą gonitwy drużyny Maurzio Sarriego za „Starą Damą”. Ostatecznie, pomimo zdobycia 91 punktów przez „Azzurri”, mistrzem został ponownie Juventus.

– Scudetto to marzenie, a nie utopia. Póki co nie jest to czas na matematykę i wyliczenia. Przed nami zasadnicza seria gier, ponieważ musimy być gotowi w Serie A i Lidze Mistrzów.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy