Stadion Legii ugości dwa kluby w przyszłym sezonie?

Legia

Dokładnie trzy dni temu PZPN wydał licencje na grę w ekstraklasie w sezonie 2020/2021. Wśród drużyn walczących o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej aż cztery ekipy nie uzyskały takiego zezwolenia. Mowa między innymi o Radomiaku Radom.

PZPN nie wydał zgody Radomiakowi

Jakie konkretnie pretensje rości związek do klubu z Radomia? Przede wszystkim chodzi o kwestie finansową i infrastrukturalną. Pełne zarzuty wyglądają następująco:

Komisja podjęła następujące decyzje:

– nie przyznać licencji uprawniającej do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w związku z niespełnieniem kryteriów F.01, F.03, F.04, F.05 oraz licznych kryteriów Infrastrukturalnych Podręcznika.

– Klub nie przedstawił zbadanego sprawozdania finansowego wraz z raportem biegłego rewidenta, raportów biegłego rewidenta ze spostrzeżeniami na temat stanu faktycznego zobowiązań w ramach kryterium F.03 i F.04 oraz prognozy finansowej.

Między innymi z tego powodu władze zespołu postanowiły zareagować na ostatnie wydarzenia. Zgodnie z doniesieniami „Legia.net”, Radomiak zwrócił się w tej sprawie do Legii Warszawa.

Przede wszystkim ekipa z Radomia chce rozgrywać swoje mecze na stadionie „Wojskowych” przy ulicy Łazienkowskiej. Wczoraj doszło nawet do spotkania i podpisania wstępnej umowy warunkowej między klubami.

Kolejny taki przypadek

Wygląda więc na to, że w przypadku awansu Radomiaka do ekstraklasy, ponownie zobaczymy zespół, który podejmuje rywali na innym obiekcie z powodów licencyjnych. W tym sezonie spotkania w Bełchatowie w roli gospodarza rozgrywa Raków Częstochowa.

Komentarze

komentarzy