Stadiony EURO 2024 – gdzie będą rozgrywane mecze EURO 2024?

17. mistrzostwa Europy w piłce nożnej zostaną rozegrane na dziesięciu różnych stadionach. Na jakie obiekty wybiegną reprezentanci Polski? Który stadion jest tym zdecydowanie największym? Szczegóły w poniższym tekście.

Miasta i stadiony EURO 2024

Niemcy to kraj o bardzo bogatej piłkarskiej historii. Lista obiektów, które spełniają wymogi międzynarodowych federacji jest dość spora, ale w ramach EURO 2024 wybrano dokładnie 10 stadionów. Oto ich krótka lista wraz z miastami, w których się znajdują:

 • Berlin (Olympiastadion)
 • Dortmund (Westfalenstadion)
 • Dusseldorf (Merkur Spiel-Arena)
 • Frankfurt (Waldstadion)
 • Gelsenkirchen (Arena AufSchalke)
 • Hamburg (Volksparkstadion)
 • Kolonia (RheinEnergieStadion)
 • Lipsk (Red Bull Arena)
 • Monachium (Allianz Arena)
 • Stuttgart (Mercedes-Benz Arena)

Na MŚ 2006 było to 12 obiektów. Ile z nich się powtarza 18 lat później? Otóż aż dziewięć. Tylko Merkur-Spiel Arena w Dusseldorfie nie gościła u siebie spotkań na mundialu w 2006 roku. Legendarny finał, w którym Zidane uderzył z główki Materazziego odbył się na Olympiastadion, a półfinały w Dortmundzie i Monachium. Kibice niemieccy po golu Del Piero płakali na ówczesnym Westfalenstadion, dziś nazywanym odsponsorsko Signal Iduna Park.

EURO2024 stadiony, na których rozgrywany będzie turniej

Harmonogram EURO 2024 skonstruowany jest tak, że spotkania grupowe podzielone są w miarę równo pomiędzy wszystkie dziesięć obiektów. Dopiero w fazie play-off lista stadionów nieco się zawęża.

Stadion i miasto Pojemność Jakie mecze?
Allianz Arena, Monachium 66 000 faza grupowa, 1/8 finału, 1/2 finału
Veltins-Arena (Arena AufSchalke), Gelsenkirchen 50 000 faza grupowa i 1/8 finału
MHPArena (Stuttgart Arena), Stuttgart 51 000 faza grupowa i 1/4 finału
Merkur Spiel-Arena (Dusseldorf Arena), Dusseldorf 47 000 faza grupowa i 1/8 finału
Olympiastadion, Berlin 71 000 faza grupowa, 1/8 finału, 1/4 finału, finał
Red Bull Arena (Leipzig Stadium), Lipsk 40 000 faza grupowa i 1/8 finału
RheinEnergieStadion (Cologne Stadium), Kolonia 43 000 faza grupowa i 1/8 finału
Deutsche Bank Park (Frankfurt Arena), Frankfurt 47 000 faza grupowa i 1/8 finału
Signal Iduna Park (BVB Stadion Dortmund), Dortmund 62 000 faza grupowa, 1/8 finału, 1/2 finału
Volksparkstadion, Hamburg 49 000 faza grupowa, 1/4 finału

Stadiony, na który zagra reprezentacja Polski na EURO 2024

Meczem otwarcia EURO 2024 dla podopiecznych Michała Probierza będzie starcie z reprezentacją Holandii. Powinno się ono odbyć w dniu 16 czerwca 2024 roku na Volksparkstadion w Hamburgu. Popularni Oranje awans do europejskiego czempionatu uzyskali tuż zza pleców Francuzów i los chciał, że zmierzą się z nimi również podczas fazy grupowej. Nieco wcześniej będą jednak musieli zostawić w pokonanym polu Polaków. Mamy ogromną nadzieję, że ta sztuka im się nie powiedzie.

Drugi pojedynek grupowy z udziałem naszych zaplanowano na 21 czerwca bieżącego roku. Tym razem obie reprezentacje wyjdą na murawę Olympiastadion w Berlinie. To także obiekt finałowy. Liczymy, że w tym meczu Polacy zdołają się wspiąć na absolutne wyżyny swoich umiejętności, dzięki czemu uzyskają niezwykle cenny komplet oczek.

Ostatnim z meczów pierwszej fazy turnieju będzie pojedynek z Francuzami. Istnieje całkiem spore prawdopodobieństwo, że zmagania na Westfalenstadion/Signal Iduna Park w Dortmundzie 25 czerwca będą mocno jednostronne. Oczywiście z uwagi na sportową klasę Trójkolorowych. Piłka nożna potrafi jednak pisać czasem bardzo nieoczekiwane oraz piękne scenariusze, więc jak mawiał Kazimierz Górski, dopóki piłka w grze, to wszystko jest możliwe.

Najczęściej zadawane pytania o stadiony na EURO 2024

 • Na jakich stadionach zagra Polska na EURO 2024?

Biało-czerwoni swoje trzy pierwsze potyczki grupowe rozegrają na trzech różnych stadionach. Mecz z Holandią odbędzie się na Volksparkstadion w Hamburgu. Potyczka z reprezentacją Austrii będzie miała miejsce na berlińskim Olympiastadion. Bój z Francją odbędzie się natomiast na kultowym Westfalenstadion w Dortmundzie.

 • Gdzie odbędzie się finał EURO 2024?

Starcie rozstrzygające o złotym medalu siedemnastych mistrzostw Europy w piłce nożnej zaplanowano na obiekcie ulokowanym w samej stolicy Niemiec. Mowa oczywiście o Olympiastadion.

 • Który stadion EURO 2024 jest największy?

Największym z obiektów, na których będzie rozrywane EURO 2024 jest Olympiastadion w Berlinie. Jego pojemność turniejowa to 70 000 osób.