Szczęście na stulecie dla Legii

Champions-League-001

Mistrz Polski po wyeliminowaniu Zrinjskiego Mostar i AS Trencin trafia na zespół o… jeszcze niższym współczynniku w rankingu UEFA! FC Dundalk, mistrz Irlandii, będzie rywalem Legii Warszawa w walce ,o pierwszy od 20 lat, awans polskiej drużyny do Ligi Mistrzów.

W pozostałych parach ścieżki mistrzowskiej najciekawiej zapowiada się starcie Dinama Zagrzeb z Red Bullem Salzburg. Dla Austriaków ewentualny awans może być debiutem w elitarnych rozgrywkach, podobnie sprawa ma się w przypadku Hapoelu Beer-Sheva oraz wspomnianego Dundalku.

W ścieżce niemistrzowskiej szczęście uśmiechnęło się do Manchesteru City, gdyż trudno sobie wyobrazić, by podopieczni Pepa Guardioli nie pokonali Steauy Bukareszt. Narzekać nie mogą również w Moenchengladbach, bo miejscowa Borussia zagra z Young Boys Berno.

Dla kibiców na pierwszy plan wysuwają się pojedynki z możliwym udziałem Polaków. Wojciech Szczęsny i jego AS Roma spotka się z FC Porto, a Kamil Glik w barwach Monaco powalczy o swój premierowy występ w LM z Villarrealem.

Komentarze

komentarzy