Szykuje się wyjątkowy weekend polskich piłkarzy w Bundeslidze!

Nie ma co ukrywać, Łukasz Piszczek oraz Robert Lewandowski to nasi najwięksi przedstawiciele w Bundeslidze. Zarówno prawy obrońca Borussii, jak i napastnik Bayernu od wielu lat są ważnymi punktami swoich drużyn. Najbliższa kolejka ligi niemieckiej może być wyjątkowa dla wspominanych zawodników. Obaj gracze mogą bowiem zaliczyć 300. występy w Bundeslidze!

Łukasz Piszczek swoją prawdziwą przygodę z niemiecką piłką rozpoczął w 2007 roku. Faktem jest, iż trzy lata wcześniej z drużyny Gwarek Zabrze zawodnika za symboliczne 50 tys. euro wykupiła Hertha. Piszczek przez trzy sezony występował jednak na wypożyczeniu w Zagłębiu Lubin, gdzie przyswajał się z grą na profesjonalnym poziomie. Po dość długim pobycie w ekstraklasie, Łukasz wrócił do Herthy, gdzie z miejsca został ważnym piłkarzem swojej drużyny.

W 2010 roku prawy obrońca zamienił Berlin na Dortmund, podpisując kontrakt z Borussią. W ekipie BVB Łukasz Piszczek występuje do dziś. Razem z zespołem 34-latek dwukrotnie świętował mistrzostwo Niemiec, sięgał (również dwukrotnie) po Puchar Niemiec oraz wygrywał także Superpucharu Niemiec (trzykrotnie). Najbliższa kolejka Bundesligi może okazać się dla Łukasza niezwykle istotna.

Piszczek stanie przed szansą rozegrania 300. meczu w lidze niemieckiej. Pod kątem statystyki, Łukasz w 299 spotkaniach zdobył 18 bramek oraz zaliczył 48 asyst. Oczywiście w kontekście defensora najważniejsza jest jednak gra w obronie, z której niejednokrotnie 34-latek wywiązywał się wyśmienicie.

Przygoda Roberta Lewandowskiego z Bundesligą rozpoczęła się od zespołu z Zagłębia Ruhry. Robert w 2010 roku trafił do Borussii z Lecha Poznań. Pod okiem Juergena Kloppa 31-letni napastnik rozwijał się jako piłkarz, sięgając m.in. po tytuły piłkarza roku w klubie (trzykrotnie) oraz króla strzelców w lidze. Nie możemy oczywiście zapominać o drużynowych sukcesach Lewandowskiego, czyli wspomnianych wcześniej u Łukasza Piszczka dwóch mistrzostwach kraju oraz zdobyciu Pucharu Niemiec (w sezonie 2011/2012) i Superpucharu (2013/2014).

W 2014 roku Lewandowski podjął jedną z ważniejszych (o ile nie najważniejsza) decyzji w swojej karierze. 31-latek podpisał kontrakt z Bayernem. Dzięki grze w ekipie z Monachium, Robert cieszył się z: tytułu piłkarza roku zespołu (czterokrotnie), króla strzelców w lidze (trzykrotnie), mistrzostwa Niemiec (pięciokrotnie), Pucharu Niemiec (dwukrotnie) oraz Superpucharu Niemiec (trzykrotnie).

Podobnie jak w przypadku Piszczka, najbliższa kolejka Bundesligi będzie dla Roberta wyjątkowa. Lewandowski najprawdopodobniej rozegra 300. mecz w lidze niemieckiej. Do tej pory, w 299 spotkaniach 31-latek strzelił 215 bramek oraz zaliczył 61 asyst. jest to niesamowity wynik.

Komentarze

komentarzy