Szymon Marciniak sędzią hitu 1/4 finału Ligi Mistrzów!

Szymon Marciniak
(Zdjęcie PZPN.pl)

W to, że Szymon Marciniak znajduje się w ścisłej czołówce sędziów na świecie, nie wątpi już chyba żaden kibic znad Wisły. Zaufanie, jakim darzy Polaka, pokazała po raz kolejny UEFA, gdy ogłosiła sędziów meczów ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów. Płocczaninowi w udziale przypadł mecz w Turynie pomiędzy Juventusem a Barceloną.

Marciniakowi na liniach pomagać będą Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki, podczas gdy w roli dodatkowych asystentów wystąpią Paweł Raczkowski oraz Tomasza Musiał. Technicznym został natomiast mianowany Radosław Siejka.

Nikt nie gwizdał częściej

Szymon Marciniak ma na swoim koncie cztery mecze tegorocznej Ligi Mistrzów. To najlepszy wynik wśród sędziów, tyle samo spotkań sędziowało 13 innych arbitrów, wśród których młodszy od Polaka jest jedynie 34-letni Clement Turpin z Francji. Jednak to Polak był rozjemcą prawdziwych hitów tegorocznej edycji elitarnych rozgrywek. Ma na swoim koncie mecz Bayernu z Atletico, Realu z Borussią Dortmund czy właśnie spotkania Juventusu i Barcelony.

„Starej Damie” gwizdał jeszcze w fazie grupowej przeciwko Lyonowi. „Bianconeri” zwyciężyli w tamtym pojedynku 1:0, ale kibice mistrza Włoch zarzucali mu pochopne wyrzucenie z murawy Leminy i oszczędzenie graczy rywala „Juve” w podobnych sytuacjach. Również nie najlepiej naszego rodaka wspominają w Barcelonie. To właśnie Marciniak był rozjemcą podczas pamiętnego spotkania w Paryżu, w którym PSG rozniosło „Dumę Katalonii” w 1/8 finału aż 4:0.

Szymon Marciniak, statystyki:

Mecze Ligi Mistrzów w tym sezonie: 4
Żółte/czerwone kartki (średnia na mecz): 18 (4,5)/1 (0,25)

Mecze Juventusu, w których sędziował:
Faza grupowa LM, 16.09.2014 Juventus–Malmo 2:0
Faza grupowa LM, 8.12.2015 Sevilla–Juventus 1:0
Faza grupowa LM, 18.10.2016 Lyon–Juventus 0:1

Mecze Barcelony, w których sędziował:
1/8 finału LM, 14.02.2017 PSG–Barcelona 4:0

Komentarze

komentarzy