Tajemnicze testy medyczne Nkunku. Transfer kwestią czasu?

Christopher Nkunku to jeden z najbardziej rozchwytywanych piłkarzy na rynku. Co prawda francuski zawodnik przedłużył niedawno kontrakt z Lipskiem, ale zawarł w swojej umowie klauzulę wykupu. Transfer 24-latka wydaje się kwestią czasu. Co ciekawe, Nkunku przeszedł w sierpniu testy medyczne na zlecenie… Chelsea.

Nkunku rozegrał bardzo udany sezon 2021/2022, w którym zdobył 20 bramek oraz zanotował 15 asyst w 34 ligowych występach. Wydawało się, że Francuz może liczyć na transfer do jednego z najlepszych europejskich zespołów. Ostatecznie 24-latek przedłużył umowę z Lipskiem, ale zawarł w niej klauzulę wykupu, która wynosi 60 milionów euro.

Tajemnicze testy medyczne

Choć transfer może zostać zrealizowany dopiero w przyszłym roku, niektóre kluby już teraz intensywnie pracują nad sprowadzeniem 24-latka. Jak poinformował BILD, Christopher Nkunku przeszedł wstępne testy medyczne, które zleciła Chelsea. Na ten moment transakcja nie jest oczywiście zrealizowana, ale Chelsea wydaje się nieznacznym faworytem w wyścigu po Francuza.

Komentarze

komentarzy