Thorgan Hazard już wybrał. Czas na porozumienie klubów!

Gdyby ktoś poprosił przeciętnego kibica Bundesligi o wymienienie kilku zawodników, którzy wyróżniają się na tle całej ligi, zapewne w tym gronie często pojawiałby się Thorgan Hazard. Belgijski zawodnik notuje kolejny dobry sezon w Borussii Moenchengladbach. Niewykluczone, że już w najbliższym oknie, piłkarz pożegna się z obecnym klubem.

Piłkarze Borussii cały czas walczą o grę w Lidze Mistrzów podczas sezonu 2019/2020. Niemiecki zespół zajmuje 5. miejsce w Bundeslidze ze stratą trzech punktów do czwartego Frankfurtu. Biorąc pod uwagę fakt, iż do końca rozgrywek pozostały jeszcze trzy kolejki, wszystko wydaje się możliwe.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Wysokie miejsce w tabeli zapewne nie byłoby możliwe, gdyby nie Thorgan Hazard. 26-latek w trwającym sezonie ligi niemieckiej strzelił dziewięć goli oraz zanotował dziesięć asyst. Postawa byłego zawodnika Chelsea wzbudziła zainteresowanie wielu klubów. W tym również, Borussii Dortmund.

Przedstawiciele BVB cały czas poszukują następcy Christiana Pulisica. 20-latek po zakończonym sezonie przeniesie się do drużyny ze Stamford Bridge. Londyński zespół zapłacił za Amerykanina 64 miliony euro. Jak informowały jednak media od dłuższego czasu, Borussia upatrzyła sobie następcę. Jest nim Thorgan Hazard. Ostatni wywiad Belga z pewnością przybliża ewentualny transfer 26-latka do Dortmundu.

Ważna rozmowa

Hazard przyznał bowiem w rozmowie, że uzgodnił już warunki kontraktu z Borussią. Pozostało zatem porozumienie między klubami – Mam już porozumienie w sprawie indywidualnego kontraktu z Borussią. Przeprowadziliśmy rozmowy. Wszystko zależy teraz od klubów. Potrzeba czasu, gdyż prowadzą teraz negocjacje.

Choć sam piłkarz uzgodnił już wszelkie warunki, to na całe rozwiązanie sprawy być może będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Ekipa z Moenchengladbach oczekuje za zawodnika kwotę wynoszącą powyżej 40 milionów euro. Dortmundczycy nie do końca chcą płacić takie pieniądze.

Jeśli cała transakcja dojdzie do skutku, Borussia Dortmund zrealizuje wręcz genialny transfer. Zarząd BVB sprzedał za bardzo pokaźną sumę Pulisica, który i tak w drużynie nie odgrywa obecnie ważnej roli. Sprowadzi natomiast najprawdopodobniej za mniejszą kwotę Hazarda, będącego jednym z najlepszych graczy Bundesligi.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy