Thorgan Hazard nie chce być w cieniu brata

Eden Hazard w ostatnim czasie wielokrotnie znajdywał się na czołówkach gazet. Wszystko za sprawą świetnej gry tego zawodnika. Warto pamiętać, że w profesjonalnej piłce mamy jeszcze innych braci piłkarza Chelsea. Dla przykładu, Thorgan Hazard zaliczył świetny start sezonu w Borussii Moenchengladbach.

25-letni Belg dołączył do niemieckiej ekipy na zasadzie wypożyczenia w 2014 roku. Pierwszy sezon w Bundeslidze Thorgan zakończył z 28 występami na swoim koncie, w których strzelił jedną bramkę. Zarząd „Źrebaków” zauważył w ofensywnym zawodniku ogromny potencjał, dlatego kilka dni po powrocie do Londynu, Borussia wykupiła Belga za bardzo okazyjną kwotę (około 8 milionów euro).

Młodszy brat Edena postanowił odpłacić się niemieckiemu zespołowi za otrzymane zaufanie. Thorgan Hazard z sezonu na sezon zdobywa coraz więcej bramek. W rozgrywkach 2016/2017 Belg zdobył 6 goli, natomiast rok później Hazard zakończył sezon z 10 trafieniami. Jeszcze bardziej obiecująco wyglądają obecne rozgrywki Bundesligi. Po 11 rozegranych meczach, Thorgan ma na swoim koncie już siedem trafień. Lepszym dorobkiem bramkowym w drużynie może poszczycić się tylko Alassane Plea. Francuz ma o jedną bramkę więcej.

Bardzo dobra gra w klubie zagwarantowała Hazardowi powołanie na kolejne już zgrupowanie. Thorgan rozegrał 90 minut zarówno w meczu z Islandią, jak i ze Szwajcarią. Choć drugie spotkanie Belgowie przegrali dość dotkliwie (2:5), to z pewnością tę rywalizację nie najgorzej będzie wspominał piłkarz Borussii. To właśnie Thorgan był autorem dwóch trafień swojej reprezentacji w tym spotkaniu.

Czy zatem po dość obiecującym początku sezon, piłkarz będzie mógł liczyć na zainteresowanie większych klubów? Jest to scenariusz całkiem możliwy. Na początku roku mogliśmy przeczytać o możliwym powrocie zawodnika na Stamford Bridge. Choć cała transakcja nie została jednak zrealizowana, to niewkluczone, że kluby z Premier League po obecnych rozgrywkach wystosują zapytanie w kwestii transferu.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy