Tianjin Tianhai wycofuje się z Chinese Super League!

Nie udało się ekipie Tianjin Tianhai rozwiązać finansowych kłopotów. Nadzieją dla zespołu z Chinese Super League była zmiana właściciela. Zainteresowanie przejęciem klubu wykazywała firma Vantone Group. Do żadnej transakcji nie doszło, więc Tianjin Tianhai wycofało się z najwyższej klasy rozgrywkowej w Chinach.

Gracze Tianjin do ostatnich kolejek sezonu 2019 drżeli o utrzymanie w Chinese Super League. Ostatecznie, ekipie Shenzhen nie udało się zdobyć wystarczającej liczby punktów, by przeskoczyć w tabeli drużynę z Tiencin.

Walka o byt w najwyższej lidze nie była jednak największym problemem Tianjin Tianhai. Klub od dłuższego czasu miał poważne problemy finansowe. Zalegał z wypłatami dla zawodników, a także nie mógł odpowiednio skompletować kadry.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Promyk nadziei zespołowi dawała zmiana właściciela. Firma Vantone Group wykazywała chęć przejęcia drużyny. Ostatecznie, transakcja spaliła na panewce, więc klub nie miał innego wyjścia – wycofał się z rozgrywek Chinese Super League na sezon 2020.

Miejsce tego zespołu zajmie Shenzhen FC, którego trenerem jest Roberto Donadoni.