Tomasz Hajto straci rekord Bundesligi? Jego wynik goni Klaus Gjasula

Tomasz Hajto od 21 lat jest rekordzistą Bundesligi pod względem otrzymanych żółtych kartek. Po piętach depcze mu jednak piłkarz Paderborn, Klaus Gjasula.

Zawsze słynął z brutalnej gry

Uczestnik Mundialu 2002 występował w Bundeslidze w latach 1998-2005. Podczas gry w zespole Schalke słynął z brutalnej, bezkompromisowej postawy wobec rywali.

Sezon 1998/1999 był jego drugim po transferze do Niemiec z Górnika Zabrze. To właśnie wtedy pobił rekord… żółtych kartek w ciągu jednego sezonu. Wówczas otrzymał ich aż szesnaście, co do dziś jest absolutnym rekordem ligi.

Tomasz Hajto straci rekord?

Możliwe jednak, że Tomasz Hajto doczekał się konkurenta pod tym względem. Piłkarz Paderbornu, Klaus Gjasula w 23 meczach obecnych rozgrywek Bundesligi został ukarany trzynastokrotnie. Jak widać, izolacja nie sprawiła, że piłkarz powstrzymał swoje nawyki. W 31. minucie spotkania z Fortuną Duesseldorf ukarano go za grę na czas.

Do końca sezonu Bundesligi pozostało jeszcze osiem kolejek. Może w tym czasie Klaus Gjasula zdoła pobić rekord należący do byłego reprezentanta Polski?

Komentarze

komentarzy