Transfer Sadio Mane coraz bardziej możliwy?

Sadio Mane
Sadio Mane

Tylko do końca przyszłego sezonu obowiązuje umowa Sadio Mane z Liverpoolem. Na ten moment w mediach nie pojawiły się żadne konkretne informacje dotyczące przedłużenia kontraktu. Dziennikarze spekulują natomiast o ewentualnym transferze Senegalczyka. Według ostatnich doniesień, Bayern wykazuje poważne zainteresowanie 30-latkiem, a ewentualna przeprowadzka Mane do Monachium nie jest nierealna.

Sadio Mane rozgrywa kolejny bardzo dobry sezon w barwach „The Reds”. Senegalczyk wystąpił w 50 meczach i zdobył 23 bramki, a także zanotował 5 asyst. Przyszłość 30-latka na Anfield stoi jednak pod dużym znakiem zapytania. Podobnie jak w przypadku Salaha, kontrakt zawodnika obowiązuje tylko do końca przyszłego sezonu. Na ten moment przedstawiciele Mane nie uzgodnili warunków nowej umowy. Co więcej, nic nie wskazuje na to, by trwały zaawansowane rozmowy w tym temacie.

Mane w Bayernie?

Pojawia się natomiast coraz więcej informacji o ewentualnym transferze Senegalczyka. Nie jest tajemnicą, że zainteresowanie piłkarzem wykazuje Bayern. Jak twierdzi Sport1, Sadio Mane rozważa opuszczenie Liverpoolu. Z kolei Christian Falk dodaje, że piłkarz wyobraża sobie przeprowadzkę do Monachium.

Pozostaje pytanie, czy Liverpool zdecyduje się na sprzedaż piłkarza w letnim oknie, czy zdecyduje się zatrzymać zawodnika i tym samym Sadio Mane odejdzie na zasadzie wolnego transferu. Tę drugą taktykę klub z Anfield użył chociażby w sytuacji Wijnalduma, gdy ten ostatecznie trafił do PSG „za darmo”.

Komentarze

komentarzy