Trener Augsburga chce bronić rekordu Muellera. Wprowadzi zawodnika, który będzie cieniem Lewandowskiego?!

Robert Lewandowski

Już w najbliższą sobotę rozegrana zostanie ostatnia kolejka Bundesligi sezonu 2020/2021. Choć kwestia mistrzostwa jest już rozstrzygnięta, to oczy wielu kibiców będą skierowane na mecz Bayernu z Augsburgiem. Wszystko za sprawą rekordu, który może ustanowić Robert Lewandowski. Polak w poprzednim meczu wyrównał wynik Gerda Muellera, dlatego może zostać samodzielnym liderem. Na to nie chce pozwolić trener rywali.

Na przestrzeni ostatnich dni pojawiło się wiele absurdalnych wypowiedzi dotyczących rekordu Muellera. Niektórzy niemieccy eksperci sugerowali, by Robert Lewandowski celowo nie poprawiał wyniku słynnego piłkarza, a jedynie zrównał się z rekordem. Sam Lewandowski za każdym razem powtarza, iż chce zostać samodzielnym liderem tej klasyfikacji.

Augsburg nastawiony na jeden cel

Na temat spotkania z Bayernem i rekordu Muellera wypowiedział się Markus Weinzierl. Szkoleniowiec Agsburga jasno oznajmił, iż jego zespół zrobi wszystko, by Robert Lewandowski nie pobił wyniku Gerda – Znam Gerda Muellera bardzo dobrze. Był moim idolem i trenerem w momencie, gdy przebywałem w młodzieżowym zespole Bayernu. Zrobimy wszystko, by jego rekord został utrzymany. Rozważamy nawet wprowadzenie zawodnika, który będzie cały czas podążać za Lewandowskim, utrudniając mu grę.

Czas pokaże, jaką taktykę na ten mecz wybierze szkoleniowiec Augsburga.