Trenerskie początki Polanskiego. Trafi do ekstraklasy?

Eugen Polanski już w wieku 32 lat postanowił zakończyć piłkarską karierę. Niemiec nie ukrywał jednak, że ma zamiar nadal pozostać w środowisku piłkarskim i rozpoczął pierwsze kroki w tym kierunku. Czy w przyszłości były reprezentant Polski zdoła poprowadzić klub z Bundesligi lub chociażby z polskiej ekstraklasy?

19-krotny reprezentant Polski tak naprawdę karierę zakończył po sezonie 2017/2018. Przez jakiś czas po odejściu z Hoffenheim nadal trenował z Borussią Mönchengladbach w oczekiwaniu na ofertę od jakiegokolwiek klubu. Konkretnych ofert jednak zabrakło, więc Eugen postanowił zakończyć przygodę z futbolem.

Polanski od początku był ukierunkowany na pracę trenera. Po krótkim epizodzie w szwajcarskim FC St. Gallen trafił w czerwcu ubiegłego roku do Mönchengladbach, gdzie objął funkcję koordynatora ds. szkolenia młodych piłkarzy. Dlaczego otrzymał szansę w tym klubie? Pewnym powodem z pewnością była przeszłość. Były pomocnik to bowiem wychowanek Borussii, w której rozegrał ponad 50 spotkań.

Nic zatem dziwnego, że marzy on o przejęciu w przyszłości posady pierwszego trenera. Obecnie w Gladbach to stanowisko piastuje Marco Rose, który z powodzeniem radzi sobie w tym zespole, więc póki co o jakichkolwiek zmianach nie ma mowy.

Kto wie zatem, być może dla Polańskiego pewnym przetarciem powinna być nasza ekstraklasa? W ostatnim czasie szefowie polskich klubów potrafią podarować szansę dla nieco młodszych trenerów, takich jak Artur Skowronek. Być może właśnie ten kierunek byłby najlepszym rozwiązaniem dla Polanskiego?

Eugen Polanski do końca 2021 roku trenerem zespołu z Ekstraklasy

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Komentarze

komentarzy