Trwa wyścig o Nicolo Zaniolo. Liderem Tottenham!

Nicolo Zaniolo to kolejny piłkarz Romy, którego przymierza się do zmiany barw klubowych. Młody zawodnik zaimponował swoją grą w sezonie 2018/2019. 20-latek zwrócił uwagę przede wszystkim dwóch ekip – Juventusu oraz Tottenhamu. Według ostatnich raportów, „Koguty” prowadzą w wyścigu o podpis utalentowanego gracza.

Na temat włoskiego gracza zaczęła pisać cała Europa po genialnym występie pomocnika w meczu z FC Porto. Podczas rywalizacji 1/8 finału LM, piłkarz zespołu z Rzymu strzelił dwa gole, przyczyniając się tym samym do końcowe zwycięstwa drużyny 2-1. Ogólne statystyki z ubiegłego sezonu wyglądają następująco – 36 spotkań, sześć goli oraz dwie asysty.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Warto zaznaczyć, iż był to dopiero pierwszy sezon Nicolo Zaniolo w poważnej piłce. Wcześniej, 20-latek rozgrywał mecze w młodzieżowej ekipie Interu. Potencjał Włocha jest zatem ogromny, co zauważyły czołowe europejskie klubu. Jak informują media, największe zainteresowanie wykazują Tottenham oraz Juventus.

Według włoskiego dziennikarza, Alfredo Pedulli, „Koguty” wystosowały w ostatnim czasie bardzo atrakcyjną ofertę za piłkarza. Klub z Londynu położył na stole 27 milionów euro oraz kartę zawodniczą Toby’ego Alderweirelda. Cała propozycja miała zatem opiewać na około 50 milionów euro. Roma poważnie rozważa przyjęcie takiej oferty. Klub po utracie Manolasa potrzebuje klasowego defensora. Piłkarz Tottenhamu wydaje się idealnym kandydatem.

Rozwój sytuacji bacznie musi obserwować Juventus. „Stara Dama” zamierzała także zaproponować piłkarza, jednakże byłby nim napastnik – Gonzalo Higuain. Problem w tym, że Argentyńczyk nie jest do końca przekonany do takiej wymiany.

Jeśli transfer Zaniolo zostałby zrealizowany, „Koguty” nie musiałyby się już martwić o los drużyny w momencie, gdy zespół opuści Christian Eriksen. Nicolo zostałby naturalnym następcą duńskiego pomocnika.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy