Trzy kluby pytają o Dayota Upamecano!

Walka o Dayota Upamecano zapowiada się niezwykle emocjonująco. Francuski defensor jest jednym z najbardziej rozchwytywanych środkowych defensorów młodego pokolenia. Dodając do tego fakt, iż 22-latek ma wpisaną w kontrakcie bardzo atrakcyjną klauzulę, nie dziwią doniesienia o ogromnym zainteresowaniu zawodnikiem RB Lipsk. Według ostatnich doniesień trzy czołowe europejskie kluby skontaktowały się z agentem piłkarza.

Patrząc na przebieg pewnych zdarzeń, można odnieść wrażenie, iż Dayot Upamecano jest stworzony do gry w Bayernie. Zespół z Monachium podczas trwającej kampanii ma ogromne problemy z defensywą. Dodatkowo z klubem po sezonie 2020/2021 najprawdopodobniej pożegnają się David Alaba oraz Jerome Boateng. Te dwa aspekty sprawiają, że Bayern z pewnością jest zainteresowany sprowadzeniem Upamecano. W szczególności, że klauzula wykupu Francuza jest całkiem atrakcyjna, a jak wiadomo Bayern nie lubi płacić za piłkarzy ogromnych pieniędzy.

Trzy kluby pytają o Upamecano

W związku z tym, nie zaskakują informacje Christiana Falka. Jak twierdzi dziennikarz niemieckiego BILD, przedstawiciele Bayernu skontaktowali się z agentem Dayota Upamecano. „Bawarczycy” nie mają jednak przysłowiowej autostrady do podpisania defensora. Rozmowy przeprowadzili także przedstawiciele Chelsea oraz Liverpoolu.

Dayot Upamecano będzie miał zatem w czym wybierać. 22-latek w zeszłym roku podpisał nowy kontrakt, który obowiązuje do 2023 roku. W umowie zawarto klauzulę wykupu, która wynosi 40 lub 45 milionów euro (w mediach przewijają się dwie kwoty).

Komentarze

komentarzy