Trzy kluby w walce o Dayota Upamecano!

Wszystko wskazuje na to, że Dayot Upamecano zmieni klub w trakcie letniego okna transferowego. Francuski defensor ma wpisaną w kontrakcie klauzulę wykupu, którą chętnie aktywuje wiele czołowych europejskich ekip. Według ostatnich doniesień mediów, 22-latek wybierze swój przyszły klub z listy: Bayern, Chelsea oraz Liverpool.

Transfery z Salzburga do RB Lipsk są naturalną koleją rzeczy. Piłkarze, którzy wyróżniają się w lidze austriackiej trafiają do Bundesligi. Takim graczem był m.in. Dayot Upamecano, który w styczniu 2017 roku przeniósł się do Lipska za kwotę 10 milionów euro. Od początku pobytu w niemieckiej drużynie, Upamecano jest ważnym ogniwem zespołu. W trakcie obecnej kampanii 22-latek wystąpił w 19 ligowych meczach.

Trzy kluby w grze

W związku z tym, iż Dayot Upamecano ma wpisaną klauzulę wykupu, która wynosi około 42,5 miliona euro, zainteresowanie Francuzem wykazują czołowe europejskie ekipy. Jak twierdzi jednak Christian Falk, defensor Lipska wybierze swój przyszły zespół z tercetu: Bayern, Chelsea oraz Liverpool.

22-latka łączono także z Manchesterem United, jednakże według informacji niemieckiego dziennikarza „Czerwone Diabły” nie są w grze o Upamecano.