Trzy kluby zainteresowane Davidem Alabą. Austriak preferuje jednak inny kierunek!

Spore zainteresowanie wzbudziła ostatnia wypowiedź jednego z przedstawicieli klubu. Herbert Hainer oznajmił, iż klub wycofał ofertę kontraktową dla Davida Alaby. Wiele wskazuje na to, że Austriak opuści Bayern w styczniu lub po sezonie 2020/2021. Zainteresowanie defensorem jest spore, choć sam piłkarz preferuje konkretny kierunek.

Już w trakcie letniego okna transferowego, David Alaba był przymierzany do zmiany zespołu. Wpływ na taki rozwój wydarzeń ma obowiązująca umowa zawodnika. Defensor jest związany z Bayernem tylko do końca czerwca 2021 roku. W związku z tym, już wkrótce powinna rozwiązać się kwestia przyszłości Alaby w ekipie „Bawarczyków”.

Spore zainteresowanie Alabą

Triumfator Ligi Mistrzów miał nadzieję, że David Alaba zgodzi się na warunki kontraktu, jakie przedstawił klub. Austriak oczekuje jednak ogromnych pieniędzy, które sprawiłyby, iż 28-latek zostałby najlepiej opłacanym piłkarzem w zespole. Na to nie zamierza zgadzać się Bayern, dlatego ostatnia oferta dla Alaby została wycofana przez klub.

Powoduje to spekulacje na temat możliwego transferu obrońcy. Jak twierdzi Christian Falk z „Bild”, zainteresowanie piłkarzem wykazują: PSG, Manchester City oraz Juventus. Sam Alaba z kolei chciałby trafić do jednego z dwóch hiszpańskich zespołów – Realu Madryt lub Barcelony.