Twierdza, na jaką nie zasługujemy. Czy Stadion Narodowy znów przyniesie szczęście?

Beznadziejna postawa, zero pomysłu na grę mimo roku pod skrzydłami nowego selekcjonera, bramki w większości wciskane na siłę. Nie brzmi to zbyt optymistycznie, biorąc pod uwagę zbliżające się starcie z Austrią. Zresztą – całkiem słusznie.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Czy wśród tej całej nijakości jest coś, co możemy traktować jako ogromną przewagę? Wiele osób powie, że to Robert Lewandowski, inni – całkiem słusznie – stwierdzą, że na kilku pozycjach mamy lepszych zawodników. Jednak biorąc pod uwagę „zarządcę” całej tej machiny, same nazwiska niewiele zmienią, nawet jeśli są w dobrej formie. Trzeba szukać dalej.

Właśnie tu przechodzimy do miejsca, w którym zostanie rozegrany mecz. Stadion Narodowy to jedna z niewielu rzeczy, które kojarzą się nam pozytywnie po EURO2012. Warszawski obiekt stał się domem obecnej kadry i to domem, do którego chętnie i miło się wraca. Po historycznym 2:0 z Niemcami sprzed niemal pięciu lat, stadion stał się ikoną, a kolejne mecze na nim tylko umacniają nas w tym przekonaniu.

Czy słusznie? Jak to mówią – i tak i nie. Przed siedem i pół roku nasza reprezentacja rozegrała na Stadionie Narodowym 24 spotkania. Na pierwsze dziewięć przypadło pięć remisów, dwa zwycięstwa i dwie porażki. Mówiąc wprost – szału nie ma. Ale to właśnie wtedy tym „okrągłym”, dziesiątym meczem, stało się pamiętne starcie z Niemcami.

Licząc ten historyczny mecz, ostatnie 15 występów kadry na Stadionie Narodowym przyniosło nam dwa remisy i aż 13 zwycięstw. Tak – od 5 marca 2014 (0:1 ze Szkocją), na naszym głównym domowym obiekcie nie pokonał nas NIKT. Statystyka niezwykle pocieszająca, jednak jak każda inna – kiedyś w końcu musi się skończyć. Tym bardziej, jeśli zawodnicy swoją postawą pokazują, jakby robili wszystko, byle tylko nie pomóc szczęściu. Czy dzisiejsze starcie z Austrią zakończy tę świetną serię? Mamy nadzieję, że nie. Oby tym razem nadzieja nie okazała się matką głupich…

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy