UEFA karze FC Koeln za wybryki kibiców

UEFA nałożyła na FC Koeln karę w wysokości 60 000 euro za niewłaściwe zachowanie kibiców klubu w Londynie. Niemiecki zespół miał mierzyć się wówczas z Arsenalem w ramach rozgrywek Ligi Europy. Kibice, chcący szturmem dostać się na Emirates Stadium, doprowadzili do przepychanek z policją, czego efektem było aż godzinne opóźnienie rozpoczęcia spotkania. W całym zamieszaniu dochodziło także do odpalania petard czy też różnego rodzaju aktów wandalizmu.

Mecz z Arsenalem był dla FC Koeln pierwszym od 25 lat w europejskich pucharach. Dla fanów niemieckiego klubu było to wielkie wydarzenie, w związku z czym do Londynu wybrało się ich ponad 20 000. Problem polegał na tym, że przewidziano zaledwie 2900 wejściówek dla kibiców „Koziołków”. Większa część przyjezdnych próbowała dostać się na stadion własnymi sposobami, za co karę płacić musi teraz klub.

Oprócz kary w wysokości 60 000 euro, klub jest zobowiązany do naprawienia wyrządzonych szkód. UEFA nałożyła także karę na fanów FC Koeln, którzy otrzymali zakaz nabywania biletów na następny mecz wyjazdowy w ramach rozgrywek Ligi Europy. Zakaz ten został jednak ustanowiony w zawieszeniu na dwa lata.

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka + do 400 zł

Komentarze

komentarzy