Urodziny Arkadiusza Milika. W tle ważna decyzja do podjęcia

Arkadiusz Milik

Swoje 26. urodziny obchodzi 28 lutego Arkadiusz Milik. Polski napastnik powoli wkracza w najważniejszy okres piłkarskiej kariery. Powszechnie mówi się, że szczyt formy snajperzy mogą osiągnąć w okolicach 28 do nawet 30 lat. Pozostaje zatem Arkadiuszowi jeszcze trochę czasu. Inaczej wygląda jednak sytuacja z dalszą grą w zespole. Wygląda na to, iż Milik wkrótce podejmie istotną decyzję.

Urodzony w Tychach Arkadiusz Milik piłkarską przygodę rozpoczynał w młodzieżowych zespołach Rozwoju Katowice. Na śląsku napastnik przebywał do stycznia 2013 roku. Z Górnika Zabrze wykupił bowiem zawodnika Bayer Leverkusen, płacąc ekipie z ekstraklasy około 2,6 miliona euro.

Przygoda z Bundesligą nie była dla Milika zbyt udana. Szans na grę w Bayerze Polak nie otrzymywał, więc pod koniec sierpnia 2014 roku piłkarza wypożyczył Augsburg, w którym Arkadiusz spędził jeden sezon. Choć liczba występów uległa poprawie, to nadal 26-latek mógł oczekiwać znacznie więcej. Rozgrywki 2013/2014 Milik zakończył z 18 występami w Bundeslidze, co przekłada się na tylko 600 minut spędzonych na murawie.

Kolejne wypożyczenie było już znacznie lepsze. Po Arkadiusza zgłosił się Ajax. W Eredivisie Milik rozegrał dobrą kampanię, więc zespół z Amsterdamu wykupił napastnika. W Holandii reprezentant naszej kadry nie zagościł na długo. Tym razem to z powodu świetnej gry, zawodnik opuścił Ajax przechodząc do Napoli za 32 miliony euro.

W Serie A Milik występuje do dziś. W Neapolu Arkadiusz miał okresy lepsze i gorsze. Te gorsze podyktowane były przede wszystkim poważnymi kontuzjami napastnika. Trzeba przyznać, że pomimo ponownych problemów ze zdrowiem, Milik rozgrywa obecnie całkiem dobry sezon. W 21 występach 26-latek zdobył 12 bramek, trafiając do siatki co 123 minuty.

Swoje urodziny Arkadiusz Milik świętował już nieco wcześniej, organizując imprezę, na której zameldowali się m.in. koledzy z zespołu. Co można życzyć Arkadiuszowi w dniu jego święta? Przede wszystkim zdrowia, bo to wydaje się najważniejsze. Jeśli Milika omijać będą kontuzje, to o regularne bramki napastnika nie mamy się raczej co martwić. Pytanie, w jakim klubie strzelać będzie Polak?

Niejasna sytuacja

Według ostatnich doniesień włoskich mediów, Arkadiusz Milik zakończy swoją przygodę z Napoli. Klub nie osiągnął porozumienia w sprawie nowego kontraktu. Obecna umowa kończy się wraz z sezonem 2020/2021. Najbliższe okno transferowe będzie zatem ostatnią okazją dla zespołu z Neapolu, by zarobić na sprzedaży snajpera rozsądne pieniądze.

Komentarze

komentarzy