Ustalono termin startu nowego sezonu Bundesligi!

Bayern Lewandowski

W porównaniu z trzema innymi topowymi ligami, które postanowiły wznowić rozgrywki, Bundesliga zakończyła zmagania znacznie wcześniej. Ostatnią kolejkę w niemieckiej ekstraklasie obserwowaliśmy bowiem 27 czerwca. Federacja skupiła się na kolejnym sezonie. Już teraz ustalono termin rozpoczęcia nowej kampanii. 

Mimo dużych aspiracji, nie byliśmy świadkami niespodzianki. Bayern Monachium po raz kolejny sięgnął po tytuł mistrzowski, wygrywając ligę z przewagą trzynastu punktów nad drugą Borussią Dortmund.

Pozostały europejskie rozgrywki

Wcześniejsze zakończenie kampanii ma swoje plusy, ale również minusy. Niemieckie ekipy w związku z finiszem ligi już w czerwcu, mają zdecydowanie większą przerwę między zmaganiami na krajowym podwórku, a europejskimi rozgrywkami.

Na początek sierpnia zaplanowano rewanżowe starcia w Lidze Mistrzów oraz w Lidze Europy. W związku z tym, Bayern, RB Lipsk, Frankfurt i Wolfsburg będą czekać ponad miesiąc na swoje mecze.

Start nowego sezonu we wrześniu

Jeśli zobaczymy niemiecką drużynę w finale LM lub LE, to taka ekipa będzie miała niecały miesiąc na przygotowanie się do nowej kampanii. Federacja ustaliła bowiem, iż sezon 2020/2021 w Bundeslidze rozpocznie się 18 września.

Komentarze

komentarzy