Ważny krok dla kobiecego sędziowania. Kate Jacewicz poprowadzi mecz A-League!

Rozwój kobiecej piłki widać gołym okiem. W dobrym kierunki idzie także sekcja sędzin. Kate Jacewicz w najbliższą sobotę poprowadzi spotkanie ligi australijskiej, pomiędzy drużyną Melbourne City, a Newcastle Jets. Będzie to pierwszy taki przypadek w A-League! 

Kate Jacewicz jest dobrze znana sędziną piłkarską w środowisku. Uczestniczyła bowiem rok temu w kobiecych mistrzostwach, które były organizowane we Francji. W trakcie wspominanego turnieju prowadziła dwa spotkania, natomiast w kolejnych dwóch znajdowała się w czwórce sędziowskiej. Dodatkowo, Jacewicz była odpowiedzialna za dziewięć finałów W-League.

Tym razem skala sukcesu wydaje się jeszcze większa. Żadna z kobiet nie pełniła bowiem w przeszłości roli pierwszego arbitra w spotkaniu A-League. Ten zaszczyt dostąpi właśnie Kate Jacewicz. Co prawda, rywalizacja Melbourne City z Newcastle Jets nie zapowiada się na wielkie widowisko, gdyż gospodarze zajmują drugie miejsce w tabeli z dość dużą stratą do lidera, natomiast ekipa Newcastle okupuje ostatnie miejsce. Trudno zatem spodziewać się, większych emocji w tym starciu.

Moment wydaje się jednak przełomowy. Na temat pracy Jacewicz wypowiedział się w zeszłym roku przewodniczący FFA, Chris Nikou – Kate jest bez wątpienia jedną z wiodących postaci w kontekście kobiecego sędziowania na całym świecie. Gratujemy jej zatem nominacji do panelu sędziów w A-League.

 

Komentarze

komentarzy