Wejście smoka w Cracovii! A miał być płacz i lament

Michał Probierz przed rozpoczęciem sezonu krytykował przepis o obowiązku wystawiania młodzieżowca. Po dzisiejszym meczu powinien zmienić zdanie. 17-letni Michał Rakoczy zaliczył znakomity występ.

Młody piłkarz Cracovii jest reprezentantem Polski U-17. W ekstraklasie zadebiutował 19 maja 2018 w meczu z Pogonią. Stał się tym samym drugim najmłodszym zawodnikiem w historii klubu. Dziś pobił również kolejny rekord – najmłodszego strzelca Pasów w XXI wieku, który należał wcześniej do Bartosza Kapustki.

Michał Rakoczy od początku meczu był wyróżniającym się piłkarzem Cracovii. Brał udział w akcji zakończonej strzałem Rafaela Lopesa. Poza tym, to właśnie po faulu na nim Uros Korun otrzymał żółtą kartkę. A w 48. minucie postawił kropkę nad “i” i trafił do siatki na 2:0. W 55. minucie wszedł za niego inny młodzieżowiec, Sebastian Strózik.

Który z młodzieżowców będzie grał w pierwszym składzie Cracovii? Na początku sezonu mówiło się o Kamilu Pestce, potem o Sylwestrze Lusiuszu. Rakoczy jednak udanie wykorzystał nieobecność Pelle van Amersfoorta i dzięki temu meczowi ukazał się świadomości fanów ekstraklasy.

Przed sezonem Michał Probierz powiedział na temat przepisu o młodzieżowcach, że “w ekstraklasie będzie płacz i lament po dziesiątej kolejce”. Ciekawe czy po ósmej i znakomitym występie 17-latka trener zmieni zdanie?

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem ZZP530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Fot. YouTube

Komentarze

komentarzy